Uchodźcy wcale nie chcą do Polski! Blisko 80 proc. z nich samodzielnie opuszcza nasz kraj zanim wydana zostanie decyzja w/s azylu

0
23205

W ubiegłym roku Urząd do Spraw Cudzoziemców (UdSC) rozpatrywał łącznie ok. 12 tys. postępowań w/s nadania cudzoziemcowi, który przybył do Polski statusu uchodźcy. Mało kto wie, że w 9,5 tys. przypadków UdSC musiał umorzyć postępowanie w/s nadania statusu uchodźcy, bowiem cudzoziemcy nie byli zainteresowani kontynuowaniem tej procedury w Polsce i samodzielnie opuścili nasz kraj, najczęściej udając się do państw Europy Zachodniej. Przymusowa relokacja migrantów pewnie zakończy się tak samo – ucieczką tam, gdzie jest lepszy socjal.

Zgodnie z oficjalnymi informacjami Urzędu do Spraw Cudzoziemców (UdSC) w ubiegłym roku 12 tys. osób wnioskowało w Polsce o azyl i nadanie statusu uchodźcy. Status ten otrzymało jedynie 390 cudzoziemców. Dlaczego tak mało? Okazuje się, że zdecydowana większość cudzoziemców (9,5 tys., tj. blisko 80 proc. spośród wszystkich, którzy złożyli wniosek o nadaniem statusu uchodźcy), zanim UdSC podjął w ich sprawie decyzję, zdążyła opuścił nasz kraj udając się (najczęściej) w kierunku zachodniej Europy i nie była zainteresowana kontynuowaniem procedury w Polsce.

https://www.youtube.com/watch?v=FtcdfwGuQ2g&t=1s

Powyższe dane pozwalają stwierdzić z dużą dozą prawdopodobieństwa, że gdyby nawet doszło do przymusowej relokacji migrantów do Polski, to większość z nich w krótkim czasie uciekłaby z naszego kraju tam, gdzie funkcjonuje lepszy socjal. Stąd też Berlin może wyjść na tym, jak przysłowiowy Zabłocki na mydle. Jeśli Unia wraz z Niemcami nakażą Polsce sprowadzenie migrantów, którzy obecnie znajdują się np. na terenie obozów przejściowych w Grecji czy we Włoszech, to ci czym prędzej czmychną z Polski do najbliższego państwa z dużym socjalem. A najbliższym takim państwem są… Niemcy.

Ciekawe czy Angela Merkel przewidziała taki scenariusz? Jeśli nie, to może warto się jeszcze zastanowić, czy aby na pewno sprowadzać do Polski na siłę migrantów, którzy dziś mieszkają na wyspach greckich? Wszak do Berlina będą oni mieli znacznie bliżej z naszego kraju, niż z oddalonych o tysiące kilometrów wysp na Morzu Śródziemnym. Za: niewygodne.info.pl

Komentarze:

komentarzy

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here