w , ,

Unia Europejska: Polska musi przyjąć euro do 2025 roku

Polska, jak i inne kraje UE obecnie posiadające własne waluty, muszą do 2025 roku przyjąć euro. Tak wynika z dokumentu sporządzonego na spotkaniu zamkniętym Komisji Europejskiej.

Dokument ma zostać zaprezentowany 31 maja, jednak już teraz na podstawie przecieku, swoich obywateli alarmuje m.in. Szwecja. Celem komisji UE jest zdobycie większej ,,demokratycznej kontroli” nad euro oraz decyzjami dotyczącymi budżetów i oszczędności. Komisja chce wprowadzić szczególny tzw. ,,euro-budżet” składający się z zebranych od państw członkowskich podatków.

Decyzja ma dotyczyć wszystkich krajów Unii Europejkiej, które nadal posiadają własne waluty. Oprócz Polski są to: Bułgaria, Dania, Chorwacja, Rumunia, Wielka Brytania, Szwecja, Czechy oraz Węgry.

Narazie nie wiadomo jednak, czy wyznaczoną datą jest aby na pewno rok 2025. Komisja Europejska zaprzecza.

Źródło: narodowcy.net, friatider.se, svt.se, Frankfurter Allgemeine Zeitung

https://www.youtube.com/watch?v=jX6mADl_Fpo

3 komentarze

Dodaj odpowiedź
  1. No oczywiście. Nie widzę tego w Polsce a co dopiero Bułgaria czy Rumunia.Bylam mieszkałam i widziałam. Polecam kretynom z Brukseli

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany.

Ładowanie…

0

We Francji szkoła likwiduje „Dzień matki”, bo niektóre dzieci mają dwóch ojców. Czy niebawem zlikwidują Francję, bo nie wszyscy są tam Francuzami?

Za to, że Mariusz Kamiński walczył z patologiami III RP sędziowie uznali, że nie można wobec niego stosować konstytucji III RP