Unijny projekt RESQUE: będą szkolić imigrantów w sztukach walki. W Warszawie. - PrawicowyInternet.pl
niedziela, 12 lipca, 2020

Unijny projekt RESQUE: będą szkolić imigrantów w sztukach walki. W Warszawie.

on

- Reklama-
- Reklama -
- Reklama -

W treningach pływania, piłki nożnej i sztuk walki weźmie w Warszawie udział ok. 100 uchodźców – dorosłych i dzieci. Zajęcia – prowadzone w ramach unijnego projektu RESQUE – potrwają od lipca do grudnia.

W zajęciach sportowych bezpłatnie mogą uczestniczyć zarówno osoby, które mają już status uchodźcy, jak i te, które dopiero się o niego ubiegają.

Osoby, które mieszkają w ośrodkach dla cudzoziemców, m.in. na warszawskim Targówku, ale też w Dębaku, bardzo często wspominały o tym, że nie mają jakiejś ciekawej propozycji, nie mają zajęcia – mówi Justyna Frydrych z działającej na rzecz wsparcia migrantów w integracji i indywidualnym rozwoju fundacji „Ocalenie”, która jest jednym z organizatorów przedsięwzięcia.

– Przypomnijmy, że przez pierwsze 6 miesięcy swojego pobytu w Polsce te osoby nie mogą pracować, dlatego postanowiliśmy coś z tym zrobić – dodaje.

Pływnie dla kobiet, MMA dla mężczyzn 

Jak zaznaczyła, przed napisaniem projektu fundacja konsultowała się z mieszkańcami ośrodków dla cudzoziemców co do zajęć, jakimi byliby zainteresowani. Kobiety i dziewczęta największą ochotę miały na pływanie, a mężczyźni – na treningi piłki nożnej i mieszanych sztuk walk MMA.

– Odzew przeszedł nasze oczekiwania, zwłaszcza jeśli chodzi o basen, tutaj mamy komplet, a nawet na pierwsze zajęcia przyszło więcej osób niż mamy założonych w projekcie – powiedziała Frydrych i zaznaczyła, że fundacja będzie prowadzić na bieżąco rekrutację i jeśli będą zwalniały się miejsca, będzie zapisywać kolejnych chętnych. Wciąż są wolne miejsca na treningi piłki nożnej i MMA.

Zajęcia na pływalni są przeznaczone dla kobiet i dziewcząt od 12. roku życia, piłka nożna jest dla dzieci od 4. do 14. roku życia, natomiast w treningach MMA mogą uczestniczyć osoby od 16. roku życia. Frydrych podkreśliła, że projekt ma integrować uchodźców zarówno między sobą, jak i ze społecznością lokalną.

Za: tvp.info

https://prawicowyinternet.pl/paranoja-imigrant-mamed-chalidov-mowi-polakom-kogo-maja-przyjmowac-do-wlasnej-ojczyzny/

Komentarze:

komentarzy

- Reklama -
Konserwatywny blog informacyjny. Główne zasady: weryfikujemy udostępniane wiadomości, zawsze jesteśmy po stronie polskiej racji stanu, obnażamy zagrożenia, które czyhają na naszą Ojczyznę. Zapraszamy do współpracy!
134,711FaniLubię
18,053ObserwującyObserwuj
115,000SubskrybującySubskrybuj
Jeśli chcesz wesprzeć finansowo działalność mojego bloga oraz kanału na YouTube, możesz to zrobić poniżej

Musisz przeczytać!

Cała Solidarna Polska Zbigniewa Ziobro opowiedziała się przeciwko aborcji!

1
Projekt "Zatrzymaj Aborcję"  usuwa z polskiego porządku prawnego przesłankę eugeniczną przy dopuszczalności aborcji. Możliwość przerywania ciąży, a precyzyjniej nazywając pozbawiania życia istoty ludzkiej przed...
Blog Dariusza Mateckiego

PrawicowyInternet.pl jest moim blogiem, który działa obok kanału na YouTube o tej samej nazwie. Zapraszam Was na mój prywatny fanpage na Facebooku oraz na mojego Twittera.

Komentarze:

komentarzy