w , ,

Unijny projekt RESQUE: będą szkolić imigrantów w sztukach walki. W Warszawie.

W treningach MMA mogą uczestniczyć osoby od 16. roku życia (fot. Flickr/ MartialArtsNomad)

W treningach pływania, piłki nożnej i sztuk walki weźmie w Warszawie udział ok. 100 uchodźców – dorosłych i dzieci. Zajęcia – prowadzone w ramach unijnego projektu RESQUE – potrwają od lipca do grudnia.

W zajęciach sportowych bezpłatnie mogą uczestniczyć zarówno osoby, które mają już status uchodźcy, jak i te, które dopiero się o niego ubiegają.

Osoby, które mieszkają w ośrodkach dla cudzoziemców, m.in. na warszawskim Targówku, ale też w Dębaku, bardzo często wspominały o tym, że nie mają jakiejś ciekawej propozycji, nie mają zajęcia – mówi Justyna Frydrych z działającej na rzecz wsparcia migrantów w integracji i indywidualnym rozwoju fundacji „Ocalenie”, która jest jednym z organizatorów przedsięwzięcia.

– Przypomnijmy, że przez pierwsze 6 miesięcy swojego pobytu w Polsce te osoby nie mogą pracować, dlatego postanowiliśmy coś z tym zrobić – dodaje.

Pływnie dla kobiet, MMA dla mężczyzn 

Jak zaznaczyła, przed napisaniem projektu fundacja konsultowała się z mieszkańcami ośrodków dla cudzoziemców co do zajęć, jakimi byliby zainteresowani. Kobiety i dziewczęta największą ochotę miały na pływanie, a mężczyźni – na treningi piłki nożnej i mieszanych sztuk walk MMA.

– Odzew przeszedł nasze oczekiwania, zwłaszcza jeśli chodzi o basen, tutaj mamy komplet, a nawet na pierwsze zajęcia przyszło więcej osób niż mamy założonych w projekcie – powiedziała Frydrych i zaznaczyła, że fundacja będzie prowadzić na bieżąco rekrutację i jeśli będą zwalniały się miejsca, będzie zapisywać kolejnych chętnych. Wciąż są wolne miejsca na treningi piłki nożnej i MMA.

Zajęcia na pływalni są przeznaczone dla kobiet i dziewcząt od 12. roku życia, piłka nożna jest dla dzieci od 4. do 14. roku życia, natomiast w treningach MMA mogą uczestniczyć osoby od 16. roku życia. Frydrych podkreśliła, że projekt ma integrować uchodźców zarówno między sobą, jak i ze społecznością lokalną.

Za: tvp.info

https://prawicowyinternet.pl/paranoja-imigrant-mamed-chalidov-mowi-polakom-kogo-maja-przyjmowac-do-wlasnej-ojczyzny/

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.

Ładowanie…

0

Dobra zmiana w edukacji! Szkoły będą wolne od lewackiej propagandy. Mają „kształtować postawy patriotyczne, obywatelskie, poczucie tożsamości, świadomości narodowej oraz kulturowej”.

“To pan Macron i pani Merkel zdradzili interesy oraz wartości europejskie, nie Polska” [WIDEO]