UWAGA! Islam nie oszczędza Rosji. Zamachy bombowe w metrze w Petersburgu. Dziesiątki zabitych i rannych. [WIDEO]

1
12336

W poniedziałek na dwóch stacjach metra w Petersburgu doszło do potężnych eksplozji w wyniku których zginęło co najmniej 10 osób, a kilkadziesiąt zostało rannych. Wśród ofiar jest co najmniej kilkoro dzieci. – Na nagraniach widać, że wybuch nastąpił wewnątrz wagonu – powiedział Tomasz Jędruchów, korespondent TVP w Moskwie.

Trwa akcja ratunkowa. Tunele petersburskiego metra są zadymione, co znacznie ją utrudnia. Z ruchu wyłączono trzy stacje metra znajdujące w centrum miasta. Prezydent Władimir Putin zapowiedział drobiazgowe śledztwo, które pozwoli wskazać przyczyny eksplozji. Władze poinformowały o zabezpieczeniu na jednej ze stacji ładunku, który nie eksplodował. Trwają poszukiwania kolejny bomb i zamachowców.

O 10 zabitych poinformowali minister zdrowia Weronika Skworcowa oraz gubernator Petersburga Gieorgij Połtawczenko. Skworcowa podała także liczbę 47 rannych. Hospitalizowanych zostało 39 osób. Komitet Śledczy Federacji Rosyjskiej zakwalifikował wybuch jako akt terrorystyczny. Jak podała rzeczniczka komitetu Swietłana Pietrienko, wszczęta została sprawa karna dotycząca aktu terrorystycznego, przy czym „śledczy mają zamiar sprawdzić również wszystkie inne możliwe wersje zdarzenia”.

Według niepotwierdzonych informacji w metrze eksplodowały bomby domowej produkcji. Telewizja Rossija24 przekazała, że ładunek miał siłę rażenia odpowiadającą 300 gramom trotylu, ale niewykluczone, że użyto w nim elementów zwiększających siłę rażenia.

Zdjęcie domniemanych terrorystów:

Putin był w Petersburgu

Do eksplozji w metrze doszło w dniu, gdy w Petersburgu przebywał prezydent Rosji Władimir Putin. Podczas wizyty w tym mieście przeprowadził m.in. rozmowy z prezydentem Białorusi Alaksandrem Łukaszenką.

Wideo z miejsca zamachu:

Za: pch24.pl, tvp.info

Komentarze:

komentarzy

1 KOMENTARZ

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here