UWAGA! Niemieckie władze sfinansują antypolską konferencję o kryzysie demokracji - PrawicowyInternet.pl
niedziela, 31 maja, 2020

UWAGA! Niemieckie władze sfinansują antypolską konferencję o kryzysie demokracji

on

- Reklama-
- Reklama -
- Reklama -

„Co się dzieje w Polsce?” – pod taką nazwą w Malente (Niemcy) odbędzie się pięciodniowe seminarium na temat sytuacji w naszym kraju. Nic w tym dziwnego, gdyby nie fakt, że już materiały sesyjne wskazują na antypolski charakter spotkania. Wszystko to za publiczne pieniądze.

O sprawie poinformował „Nasz Dziennik”. Antypolskie seminarium odbędzie się dzięki wsparciu ministerstwa sprawiedliwości, kultury i spraw europejskich landu Szlezwik-Holsztyn oraz Federalnego Centrum Kształcenia Politycznego (podlega rządowi Angeli Merkel). W ocenie organizatorów seminarium, Polska jest krajem głęboko podzielonym, wręcz skłóconym i panuje tu kryzys socjalny, społeczny i ekonomiczny.

Niemców niepokoi to, że „nowy rząd PiS nie tylko sprawuje władzę dzięki absolutnej większości, ale łamie europejskie standardy przy obsadzie sędziów Trybunału Konstytucyjnego i wprowadza bezpośrednią kontrolę nad mediami”. Na tym nie koniec zarzutów, bo Polska w Europie „sprzeciwia się przyjęciu uchodźców w ramach kwot i nie tylko w tym dystansuje się od polityki Merkel” – napisał dziennik. Organizatorzy seminarium wspomnieli również o „setkach tysięcy obywateli” zmobilizowanych przez Komitet Obrony Demokracji i rzekomo rosnącym społecznym oporze wobec rządu.

Jak napisał „Nasz Dziennik”, paneliści dokonają przeglądu „tła, w którym doszło do społecznego i kulturowego podziału kraju”, jak i analizy „specyfiki polskiej transformacji”. Pod lupę wezmą też rząd PiS oraz stosunki polsko-niemieckie. Seminarium nie jest wyjątkiem. Identyczny obraz Polski „cały czas przekazują Niemcom niemal jednomyślnie media wszystkich rodzajów i kultura masowa, która z kolei preferuje niewybredny żart i szyderstwo z naszego kraju” – podsumował dziennik.

Za: pch24.pl, źródło: „Nasz Dziennik”

Komentarze:

komentarzy

- Reklama -
Konserwatywny blog informacyjny. Główne zasady: weryfikujemy udostępniane wiadomości, zawsze jesteśmy po stronie polskiej racji stanu, obnażamy zagrożenia, które czyhają na naszą Ojczyznę. Zapraszamy do współpracy!
135,176FaniLubię
17,892ObserwującyObserwuj
115,000SubskrybującySubskrybuj
Jeśli chcesz wesprzeć finansowo działalność mojego bloga oraz kanału na YouTube, możesz to zrobić poniżej

Musisz przeczytać!

To Prezydent Litwy modlący się za ofiary Smoleńska i Katynia. Nasze...

0
"Dzisiaj modlę się za ofiary Smoleńska i Katynia. Nasze myśli są z Prezydentem RP i jego Narodem! Nie pozwolimy na zakłamywanie historii . #NeverForget"...
Blog Dariusza Mateckiego

PrawicowyInternet.pl jest moim blogiem, który działa obok kanału na YouTube o tej samej nazwie. Zapraszam Was na mój prywatny fanpage na Facebooku oraz na mojego Twittera.

Komentarze:

komentarzy