Viktor Orbán w obronie Polski: “Oni powinni bardziej szanować Polskę!”

0
26579

(…) Bruksela nie wygra tej walki z Polską – powiedział premier Węgier Viktor Orbán. Jego zdaniem UE powinna się bardziej liczyć z Polską i Węgrami. Polityk odniósł się również do budzącej kontrowersje wypowiedzi byłego prezydenta USA Billa Clintona, który skrytykował formę demokracji w Polsce i na Węgrzech. – Węgrzy i Polacy mają prawo oczekiwać  więcej szacunku ze strony USA – podsumował Orbán.

– Rząd Węgier chce demokratycznej Unii Europejskiej, która ma być określana przez zasady życia, skład etniczny i kulturę, a nie biurokratyczne elity w Brukseli, które obecnie działają wbrew woli narodów europejskich – między innymi takie słowa padły z ust węgierskiego premiera, które stanowiły nawiązanie do kryzysu imigracyjnego w Europie oraz zmuszania krajów UE przez Komisję Europejską do przyjmowana “uchodźców”.

Viktor Orban zgodził się również z opinią Jarosława Kaczyńskiego odnoszącą się do krytyczną oceny stanu demokracji w Polsce przez byłego prezydenta USA, Billa Clintona. Prezes PiS powiedział, że jeśli ktoś uważa, iż w Polsce  „demokracji nie ma, to jest w stanie, który trzeba zbadać metodami medycznymi”. Orban z kolei uznał, że “Węgrzy i Polacy mają prawo oczekiwać więcej szacunku ze strony USA”.

za: http://narodowcy.net/

Komentarze:

komentarzy

LEAVE A REPLY

Please enter your comment!
Please enter your name here