Vistula i PZPN chcą pozwać Młodzież Wszechpolską za polską flagę i informację o kolorze skóry naszych piłkarzy

0
9760

Młodzież Wszechpolska pogratulowała piłkarzom reprezentacji Polski zwycięstwa z użyciem grafiki. Jednak jak informują media, za sprawą interwencji PZPN i sponsora, grafika ona zostać usunięta, a MW jest straszona krokami prawnymi. Dlaczego?

PZPN podał: „Sprawą zajęli się już prawnicy Polskiego Związku Piłki Nożnej”. Poszło o zdjęcie reklamowe piłkarzy z dodanym przez Młodzież Wszechpolską napisem „wszyscy inni, wszyscy biali” („All different, all white”),. Dodatkowo w odróżnieniu od oryginału, Kamil Grosicki miał na ramieniu biało-czerwoną opaskę. Dostrzegł to Ośrodek Monitorowania Zachowań Rasistowskich i Ksenofobicznych. Za sprawą PZPN, jak i Vistuli grafika zniknęła.

Oto grafika, która musiała zostać usunięta:

MWzdjeciereprezentacja
screen facebook.com/mwpodkarpacie

 

A tutaj oryginał:

Jak informują Wirtualne Media, Vistula i PZPN pozwą Młodzież Wszechpolską za przeróbkę reklamy.

– oświadczyła Vistula.

Media nazywają grafikę rasistowską. gazeta wyborcza (celowo z małej litery, DM) pisze:

Można się domyślać, że rasistowskie hasło było komentarzem do składu drużyny Szwajcarii, w której gra wielu imigrantów. Grafika stoi w sprzeczności z ideami, które promuje UEFA podczas Euro 2016. Podczas turnieju trwa kolejna odsłona akcji „Nie dla rasizmu. […] Pod zdjęciem pojawiło się kilka, równie oburzających komentarzy. „CZOŁEM WIELKIEJ POLSCE!”, „Francuzi i Niemcy tego komfortu nie mają, grają u nich obcokrajowcy”, „Brawo, Polska i Polacy!”,  „Anglia kolorowo i wesoło” – brzmi część z nich.

Oto w jaki sposób faszyzująca organizacja cieszy się z awansu polskiej drużyny do ćwierćfinału ME. Było już hasło „Polska tylko dla Polaków”, teraz jest podkreślanie białej rasy piłkarzy. Co roi się w głowach tej młodzieży? Badania czystości rasowej? Getto ławkowe? Nowa Noc Kryształowa, a może obozy dla „nieczystych rasowo”

– to komentarz Ośrodka Monitorowania Zachowań Rasistowskich i Ksenofobicznych.

MÓJ KOMENTARZ: w sierpniu wybieram się na ślub przyjaciółki z czasów licealnych i w ciągu tego miesiąca muszę kupić nowy garnitur, zamierzam to zrobić w polskiej firmie (patriotyzm gospodarczy), dzięki tej akcji wiem, że jedną z polskich firm odzieżowych mogę sobie odpuścić. Co w przeróbce tego zdjęcia nie podoba się PZPN i Vistuli, biało-czerwona opaska na ręku? a może stwierdzenie FAKTU, że wszyscy polscy piłkarze są biali? Fakt, że mamy reprezentację składającą się z samych ETNICZNYCH POLAKÓW jest dla nas chlubą i powinniśmy się tym szczycić. Gdybym bym Francuzem, Belgiem albo Szwajcarem i miałbym oglądać mecze swojej reprezentacji… nie odróżniłbym jej od reprezentacji państw afrykańskich czy islamskich…

Źródło: niezlomni.com

Komentarze:

komentarzy

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here