w ,

W 2008-15 LOT miał 748,2 mln zł strat. W 2016 notuje ok. 200 mln zł zysku. Przewozy Regionalne przynosiły straty przez 15 lat. W 2016 miały 51,2 mln zł zysku

Garść ciekawych statystyk: Polskie Linie Lotnicze LOT w latach 2008 – 2015, z tytułu prowadzenia swojej podstawowej działalności (tj. przewozu pasażerów), odnotowały skumulowaną stratę w łącznej wysokości 748,2 mln zł. W roku 2016 latanie nagle stało się opłacalne, bowiem LOT generuje zysk na poziomie ok. 200 mln zł. Coś, co do tej pory wydawało się niemożliwe osiągnęły też Przewozy Regionalne, czyli największy polski przewoźnik kolejowy. Rok 2016 zakończył się pierwszym zyskiem od 15 lat (tj. od początku istnienia spółki) na poziomie +51,2 mln zł!

Wstępne szacunki mówią, że z tytułu prowadzenia swojej działalności podstawowej (tj. przewozu pasażerów) PLL LOT osiągnie za 2016 rok wynik ok. 200 mln zł zysku. To wspaniały rezultat, szczególnie jeśli spojrzymy na wcześniejsze lata. W okresie 2008 – 2015 LOT na działalności podstawowej miał bowiem skumulowaną stratę w wysokości 748,2 mln zł (strata operacyjna była w tym czasie jeszcze wyższa).

ZOBACZ: Szok! Rząd PO chciał sprywatyzować Exatela – strategiczną dla bezpieczeństwa kraju spółkę telekomunikacyjną!

To jednak nie koniec dobrych wiadomości. Przewozy Regionalne – największy przewoźnik kolejowy w Polsce, który od tego roku dokonał rebrandingu i działa pod nazwą PolRegio – po nieprzerwanych 15 latach przynoszenia strat, w 2016 roku odnotowały dodatni wynik operacyjny w wysokości 50,9 mln zł, a zysk netto przekroczył 51,2 mln zł. Pierwszy raz w historii tej spółki zdarzyło się, aby zaczęła ona przynosić zyski.

Za: niewygodne.info.pl

Jeden komentarz

Dodaj odpowiedź
  1. to chyba należy skomentować tylko w jeden sposób (jeśli to prawda) – PO to była ośmiornica doprowadzająca do ruiny wszystko co w Polsce było. Doili do granic możliwości. Niszczyli by pewnie zrobić miejsce dla podmiotów z niemiec.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany.

Ładowanie…

0

Panika i pędząca ciężarówka. Nagranie monitoringu z zamachu w Sztokholmie [WIDEO]

Czy pornografia zmienia mózg u jej konsumentów? Dr Donald Hilton na konferencji Stowarzyszenia Twoja Sprawa