w ,

W 2017 r. poseł Solidarnej Polski wystąpił z ważnym apelem do Hanny Gronkiewicz-Waltz…

“W 2017 r. wystąpiłem do Pani [Hanny Gronkiewicz-Waltz] o udostępnienie tłumaczenia na język niemiecki raportu o zniszczeniach Warszawy. Schowaliście tłumaczenie z uwagi na „relacje międzynarodowe”. Niemcy muszą znać swoje zbrodnie. Jeżeli R. Trzaskowski dalej będzie odmawiać skieruje sprawę do sądu” – pisze na Twitterze poseł Solidarnej Polski Jacek Ozdoba.

“W 2017r. wystąpiłem o udostępnienie tłumaczenia na język niemiecki raportu o zniszczeniach Warszawy, p. @hannagw odmówiła – z uwagi na relacje międzynarodowe. P. @trzaskowski_ powinien wysłać rachunek do Berlina. Niemcy muszą wiedzieć o swoich zbrodniach” – dodaje.

Pani prezydent wycofała się z decyzji prezydenta Lecha Kaczyńskiego ws. pokazanie Niemcom dokumentacji, efektów pracy komisji, która wyliczyła straty, jakie poniosła Warszawa podczas II wojny światowej. Co jest zastanawiające, pani prezydent częściej pojawia się w Ambasadzie Niemiec niż przed komisją weryfikacyjną ds. złodziejskiej reprywatyzacji w Warszawie. Czas, aby podała się do dymisji. – Pan Józef Menes był za czasów śp. prezydenta Lecha Kaczyńskiego odpowiedzialny za koordynację przygotowania raportu. Jak wiemy, został on przygotowany w języku polskim. Wydano album, którego treść została przetłumaczona na język niemiecki. Niestety tłumaczenie to nie zostało wykorzystane i wydanie w języku niemieckim zostało wstrzymane. Było to prawie 11 lat temu – mówił Ozdoba w 2017 roku.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.

Ładowanie…

0
newsweekokladki

Solidarna Polska już po 1,5 roku rządów pierwszej kadencji przygotowała program pluralizacji mediów. Pora, aby PiS go podjął!

Szczecin: były miliony na niemieckie muzeum Stoewera i Plac Adamowicza, nie ma na groby ofiar Grudnia’70 i Pomnik Państwa Podziemnego