zdj. Nadwiślański OSG
w , ,

Warszawa-Okęcie: zatrzymano Algierczyków udających Belgów!

W miniony weekend funkcjonariusze z Placówki Straży Granicznej Warszawa-Okęcie zatrzymali dwoje obywateli Algierii, którzy usiłowali przekroczyć granicę, posługując się sfałszowanymi belgijskimi dokumentami.

Para podająca się za obywateli Belgii stawiła się do odprawy paszportowej do Dublina. Cudzoziemcy przedstawili do kontroli belgijskie dokumenty (paszport oraz dowód osobisty), które wzbudziły wątpliwości funkcjonariuszy, co do ich autentyczności, znacząco bowiem odbiegały od przyjętych wzorów. Jak wykazała szczegółowa analiza, dokumenty były przerobione. Podróżni przyznali, że są obywatelem Algierii, ale nie posiadają dokumentów potwierdzających ich tożsamość i obywatelstwo. Odmówili również złożenia wyjaśnień, w jaki sposób zdobyli sfałszowane belgijskie dokumenty.

Na podstawie postanowienia Sądu Rejonowego kobieta i mężczyzna zostali zatrzymani i umieszczeni w strzeżonym ośrodku. Zostały wobec nich również wszczęte czynności administracyjne zakończone wydaniem decyzji zobowiązującej do opuszczenia Polski z zakazem ponownego wjazdu na terytorium obszaru Schengen na okres 3 lat.

Za: strazgraniczna.pl

Jeden komentarz

Dodaj odpowiedź

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.

Ładowanie…

0

Polski złoty będzie wymienialny na juana na chińskim rynku międzybankowym!

Stanisław Piotrowicz: “Zawsze zachowywałem się przyzwoicie” [WIDEO]