Waszczykowski: “Merkel zabiega o interesy Europy, w których interesy Polski są uwzględniane”

0
10592

Pozostanie Angeli Merkel jako szefa rządu po wyborach parlamentarnych w Niemczech w 2017 r. byłoby dla Polski najbardziej korzystnym układem, gdyż rzeczywiście zabiega ona o interesy Europy, w tym uwzględnia interesy polskie – powiedział w piątek w Polskim Radiu szef MSZ Witold Waszczykowski.

– Kanclerz Merkel miała kilka spotkań z premier Szydło, doszło również do kilku spotkań na szczeblu prezydentów. Ja nie zliczę swoich spotkań z moim kolegą Frankiem-Walterem Steinmeierem, spotykamy się praktycznie co miesiąc. Również dobre relacje są między ministrami obrony, parlamentami. Odtworzyliśmy w tym roku spotkania Trójkąta Weimarskiego, wymiana handlowa dochodzi do 100 miliardów euro rocznie, można zapytać co jeszcze? Co jeszcze można zrobić, by udowodnić tym niedowiarkom, którzy zarzucają, że jest chłód w relacjach polsko-niemieckich. Nie ma na co narzekać. – mówił w „Sygnałach Dnia” minister spraw zagranicznych.

I w tym miejscu przypomnę wypowiedź prof. Jerzego Roberta Nowaka:

Jak można mówić o kobiecie, która zaprosiła do Europy hordy nielegalnych, islamskich imigrantów, która chciała Polsce te hordy wcisnąć, która wraz z Zuckerbergiem wprowadza cenzurę w europejskich mediach i serwisach społecznościowych, która doprowadziła do wielkiej ekspansji niemieckich dyskontów w Polsce, która prowadzi politykę historyczną wybielającą Niemcy z odpowiedzialności za holocaust i II wojnę światową… że jakkolwiek zabiega o polskie interesy?

Komentarze:

komentarzy

LEAVE A REPLY

Please enter your comment!
Please enter your name here