Węgierski rząd murem za Polską. Potępia KE za stosowanie podwójnych standardów - PrawicowyInternet.pl
poniedziałek, 1 czerwca, 2020

Węgierski rząd murem za Polską. Potępia KE za stosowanie podwójnych standardów

on

- Reklama-
- Reklama -
- Reklama -

– Rząd Węgier potępia najnowszą decyzję Komisji Europejskiej w ramach procedury praworządności wobec Polski, oceniając, że KE stosuje podwójne standardy – powiedział w środę Zoltan Kovacs rzecznik rządu Victora Orbana.

Kovacs poinformował, że węgierski rząd szczegółowo przeanalizował wszystkie dokumenty związane z wszczętą przez Komisję Europejską wobec Polski procedurą praworządności. Rzecznik oświadczył, że rząd Victora Orbana zdecydowanie potępia decyzję KE w tej sprawie, m.in. dlatego, że jej urzędnicy krytykują Polskę a nie podejmują żadnych działań przeciwko krajom, w których od wielu lat obowiązują zaproponowane przez rząd Beaty Szydło zmiany w prawie.

– Rząd Węgier z zasady odrzuca stosowanie podwójnych standardów i apeluje do Komisji, by zgodnie ze swoimi zadaniami była strażnikiem traktatów, nie zaś zajmowała się sprawami politycznymi – stwierdził Kovacs.

I to jest właściwa reakcja na międzynarodowe szkalowanie! Węgry ogłosiły zawieszenie relacji dyplomatycznych z Holandią

Komisja Europejska odrzuciła we wtorek przedstawione przez Polskę stanowisko, według którego KE nie ma prawa ingerować w polski system sądownictwa. Vanessa Mock, rzecznik KE ogłosiła, że jeśli polski rząd nie podporządkuje się Brukseli w tej sprawie to zostanie uruchomiony art 7. unijnych traktatów, czyli otwarcie drogi do nałożenia na naszą ojczyznę sankcji.

Podobne stanowisko wygłosiła w Berlinie Angela Merkel, kanclerz Niemiec. – Traktuję to bardzo poważnie. Chociaż bardzo życzyłabym sobie, by relacje i stosunki z Polską, która jest naszym sąsiadem, były bardzo dobre, a zawsze będę miała na względzie wagę tych relacji, nie możemy po prostu trzymać języka za zębami i nie mówić nic, by zachować pokój. Tutaj chodzi o fundamenty współpracy w UE – powiedziała Merkel.

Źródło: rp.pl, PCh24.pl

Węgry wzywają KE do nieprzekraczania swoich uprawnień. Chodzi o interwencję w sprawy polskie

Komentarze:

komentarzy

- Reklama -
Konserwatywny blog informacyjny. Główne zasady: weryfikujemy udostępniane wiadomości, zawsze jesteśmy po stronie polskiej racji stanu, obnażamy zagrożenia, które czyhają na naszą Ojczyznę. Zapraszamy do współpracy!
135,175FaniLubię
17,893ObserwującyObserwuj
115,000SubskrybującySubskrybuj
Jeśli chcesz wesprzeć finansowo działalność mojego bloga oraz kanału na YouTube, możesz to zrobić poniżej

Musisz przeczytać!

To Prezydent Litwy modlący się za ofiary Smoleńska i Katynia. Nasze...

0
"Dzisiaj modlę się za ofiary Smoleńska i Katynia. Nasze myśli są z Prezydentem RP i jego Narodem! Nie pozwolimy na zakłamywanie historii . #NeverForget"...
Blog Dariusza Mateckiego

PrawicowyInternet.pl jest moim blogiem, który działa obok kanału na YouTube o tej samej nazwie. Zapraszam Was na mój prywatny fanpage na Facebooku oraz na mojego Twittera.

Komentarze:

komentarzy