w

Węgierski rząd: Podejście Trumpa do sprawy migracji jest nam bliższe!

W ekskluzywnym wywiadzie dla portalu Breitbart, węgierski rzecznik rządu Zoltán Kovács mówi o republikańskim kandydacie na prezydenta Donaldzie Trumpie i o tym, jak Węgry czuja się porzucone przez administrację Obamy. Kovács został poproszony o opinie, który kandydat jest najbardziej korzystny dla Węgier oraz kwestie przeciwdziałanie kryzysowi migracji, który obecnie dotyka zarówno Europe, jak i Amerykę.

– Jeśli chodzi o migrację, która wydaje się być najbardziej pilnym wyzwaniem stoimy, to z pewnością pan Trump i jego konserwatywne podejście do sprawy migracji jest o wiele nam bliższe – powiedział rzecznik, dodając: – To w zasadzie reprezentuje, to co i my myślimy. Dlatego pod względem tego elementu polityki zagranicznej, zdecydowanie wolimy Trumpa.

Poprosił jednak, aby pamiętać, że on i jego rząd na Węgrzech nie będzie oficjalnie popierać żadnego kandydata bo nie mają zwyczaju w wyborach suwerennych narodów.

– Byłoby bardzo niegrzeczne robić coś takiego, zwłaszcza że jedno z nich stanie się jednym z naszych najważniejszych sojuszników i partnerów strategicznych na całym świecie.

Jednak Kovács narzeka na administrację Obamy i jego stosunki z Węgrami i regionem Europy Środkowej.

– Moje doświadczenie z pierwszej ręki, doświadczenie rządu, jest takie ze USA traci zainteresowanie Europą w ogóle, a na pewno Europą Środkową. Jest naprawdę potrzebna spora wiedza i zrozumienie, aby wrócić do ponownego zaangażowania i wzmocnienia tej współpracy. Z punktu widzenia węgierskiego, Ameryka pomagała nam, była i jest głównym sojusznikiem.

Kovacs odniósł się również do słów Hillary Clinton, która w swojej słynnej” wypowiedzi stwierdziła, że prezydent Rosji Władimir Putin był mózgiem różnych ruchów populistycznych i patriotycznych na całym świecie.

– Jesteśmy wdzięczni, że otrzymaliśmy z powrotem naszą demokrację i wolność, ale nastąpił koniec zimnej wojny i nie ma jej już. Więc trzeba przemyśleć wiele rzeczy, które powinny być wykonane, dyskutowane lub ponownie omawiane. Historie węgierską, Europy Środkowej, postawy wobec Rosji i innych części Unii Europejskiej.

Za: dzienniknarodowy.pl

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.

Ładowanie…

0

Jacek Wilk o integracji europejskiej i umowach CETA/TTIP

Dramat dzieci trwa. Średnio co 7 sekund za mąż wydawana jest nieletnia dziewczynka!