w , ,

Węgrzy stawiają kolejny mur uniemożliwiający nielegalne przekraczanie granicy!

Rząd Węgier rozpoczął budowę „inteligentnych” zasiek na granicy z Serbią, których zadaniem będzie zapobieganie inwazji imigrantów przybywających z Bliskiego Wschodu oraz Afryki Północnej. Ogrodzenie będzie wyposażone w nowoczesne technologie, m.in. czujniki ciepła, ruchu oraz kamery nocne.

Premier Viktor Orban, pomimo niepowodzenia w ostatnim referendum w sprawie przyjmowania imigrantów oraz długotrwałej krytyki z jaką rząd węgierski spotyka się ze strony Brukseli, nie zamierza odejść od swojej polityki antyimigracyjnej. Dla powstrzymania napływu nielegalnych przybyszów na terytorium kraju, rząd węgierski rozpoczął budowę kolejnych już zasiek, które oprócz tego, że będą utrudniały nielegalne przekraczanie granicy, pozwolą także na zmniejszenie liczby żołnierzy strzegących pogranicza.

Zasieki, które niedługo powstaną na granicy Węgier i Serbii przez lokalne media są nazywane” inteligentnymi” ponieważ zostaną wyposażone w najnowocześniejsze technologie. Wśród nich znajdą się m.in. czujniki ciepła, ruchu, a także kamery nocne. Premier Węgier uzasadnia konieczność budowy takich konstrukcji, powołując się na układ migracyjny zawarty między Turcją i Unią Europejską.

W ubiegłym roku Węgrzy postawili pierwsze zasieki na długości 175 km. Pomimo tego, granice kraju udało się przekroczyć łącznej liczbie ponad 400 tys. imigrantów.

https://www.youtube.com/watch?v=ufCESvXRjQI

Za: pch24.pl

Jeden komentarz

Dodaj odpowiedź

Jeden ping

  1. Pingback:

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.

Ładowanie…

0

ZAKAZ DYSKUSJI O SZCZEPIENIACH! Tak uważa prezes Naczelnej Izby Lekarskiej

ZABRAKŁO NUTELLI! No to imigranci podpalili centrum pomocy uchodźcom…