Węgrzy wbrew UE zaostrzają przepisy migracyjne. Będą odsyłać nielegalnych imigrantów za ogrodzenie!

0
38856

Nie patrząc na pohukiwania unijnych komisarzy węgierski parlament przyjął ustawę pozwalającą na odsyłanie za ogrodzenie graniczne nielegalnych imigrantów. Tam będą mogli złożyć wniosek o azyl.

Jak wyjaśnił Karoly Kontrat wiceminister spraw wewnętrznych, nowa ustawa sprawia, że zatrzymani w promieniu 8 km od granicy imigranci, którym nie można dowieść popełnienia przestępstwa, ale którzy przekroczyli granicę z naruszeniem prawa, będą eskortowani przez policję przez najbliższe przejście w ogrodzeniu granicznym, gdzie będą mogli złożyć wniosek o azyl.

Takie rozwiązanie ma zapobiec przebywaniu na terytorium Węgier dużej liczby nielegalnych imigrantów oraz zmniejszyć przepełnienie ośrodków dla imigrantów. Ustawę już skrytykował przedstawiciel Wysokiego Komisarza Narodów Zjednoczonych do spraw Uchodźców.

Według danych rządu węgierskiego tylko w tym roku ponad 19,1 tys. osób wystąpiło o azyl na Węgrzech, a prawie 14,7 tys. przekroczyło nielegalnie granicę kraju. Budapeszt utworzył dwie strefy tranzytowe na granicy z Serbią, gdzie imigranci mogą złożyć wniosek o azyl. Węgrzy ograniczyli jednak liczbę przyjmowanych tam osób do 30 dziennie. Stąd też imigranci gromadzą się w prowizorycznych obozach przy strefach tranzytowych, zlokalizowanych już na terytorium Węgier, ale poza ogrodzeniem granicznym.

Za: pch24.pl

Komentarze:

komentarzy

LEAVE A REPLY

Please enter your comment!
Please enter your name here