w ,

WIDEO Jaki: “Trwa walka o zabicie cywilizacji zachodniej”

Europoseł Patryk Jaki był gościem w programie „Rozmowy niedokończone” w TV Trwam. “Chciałbym zwrócić uwagę, że tytułowa wojna cywilizacyjna to szeroki proces, na którego końcu jest Konwencja Stambulska” – mówił podczas wywiadu.

– Pierwszym znaczącym przykładem uderzenia w fundamenty tej cywilizacji była rewolucja francuska. Próbowano wtedy stworzyć coś na wzór własnej religii, odkładając fundamenty moralności. Później były systemy totalitarne, których głównym wrogiem była etyka chrześcijańska. W końcu marksizm, który spowodował niewiarygodne szkody. […] Wtedy w centrum była walka klas, dziś – walka płci.

‼️ Chciałbym zwrócić uwagę, że tytułowa wojna cywilizacyjna to szeroki proces, na którego końcu jest Konwencja…

Opublikowany przez Solidarna Polska Czwartek, 30 lipca 2020

– Kiedy w historii pojawiała się wojna cywilizacyjna próbowano rozmontować ten system moralnych wartości, opartych na etyce chrześcijańskiej, to dochodziło do niekontrolowanego przepływu zła. Kiedy marksizm się skompromitował, lewica próbowała poszukać nowego punktu odniesienia, bo nie mogła przywołać tych samych antywartości. Były one rozpoznawalne, więc to środowisko musiało się przebrać. Teraz ubrała ideologię gender i różnymi sposobami, instrumentami i narzędziami próbuje manipulować, inkorporować i socjalizować społeczeństwo, jednocześnie niszczyć cywilizację opartą o etykę chrześcijańską.

– Jednym z głównych elementów wpływu na społeczeństwo jest edukacja, która jest częścią Konwencji Stambulskiej. Po pierwsze, jako źródło przemocy wskazuje religię. To kłamstwo. Przecież nasza etyka chrześcijańska porządkuje te zagadnienia moralne. Po drugie, niszczy to, co jest podstawową komórką społeczną – rodzinę, rozumianą jako związek mężczyzny i kobiety. (…) Genderowcy postulują tezy, które nie mają potwierdzenia naukowego. W związku z tym uznajemy je za paranaukowe, a to łatwo przeradza się w ideologię, a ideologia w totalitaryzm.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.

Ładowanie…

0

Ziobro: “To się dzieje!” Trwa wojna z kulturą chrześcijańską, z Kościołem Katolickim i polskim duchem!

newsweekokladki

Solidarna Polska już po 1,5 roku rządów pierwszej kadencji przygotowała program pluralizacji mediów. Pora, aby PiS go podjął!