w

Winnicki w Sejmie: Trzeba sztandar brukselski z sali sejmowej wyprowadzić!

za: dzienniknarodowy.pl/

W trakcie dzisiejszych burzliwych obrad Sejmu, w trakcie których omawiana była sprawa ultimatum jakie Komisja Europejska stawia Polsce ws. Trybunału Konstytucyjnego, głos zabrał prezes Ruchu Narodowego, poseł Robert Winnicki.

– Komisja Europejska podjęła kolejne agresywne kroki przeciwko Polsce. Komisja Europejska po raz kolejny, centralizm brukselski po raz kolejny atakują suwerenność państw. Atakowana była suwerenność Węgier. Atakowana jest i wyrażana jest opinia na temat przyszłego prezydenta, daj Boże, Austrii, który bezie pochodził z eurosceptycznego ugrupowania. I w ten sposób zachowują się brukselscy biurokraci – mówił Winnicki w swoim wystąpieniu. Dodał przy tym:
– Ale Polska nie jest osamotniona w tym boju na arenie europejskiej. Nie dalej jak wczoraj byłem na demonstracji w Niemczech, w Dreźnie. I zgromadzeni Niemcy bili największe brawa gdy powiedziałem, że przywożę pozdrowienia z polskiego parlamentu, który sprawia tyle problemów Komisji Europejskiej i pani Merkel z ich obłędną polityką.

Zwrócił też uwagę jaki jest dalekosiężny cel Unii, który już jest stopniowo realizowany:
– Bruksela poprzez konstrukt multikulturalny próbuje zbudować europejski naród, europejskie państwo, chce nam podyktować jak mamy żyć, w co mamy wierzyć, w jaki sposób mamy się zachowywać również politycznie. Trzeba z tego wyciągać konsekwencje i nie tylko bronić się przed agresją KE, ale trzeba przede wszystkim pójść w ofensywę. Trzeba zbudować blok państw Europy Środkowej idący odważnie naprzeciwko dyktatowi z Brukseli. Tego wymaga dzisiaj polska racja stanu.

Słaby centralizm brukselski w obecnej chwili to jest w ocenie Roberta Winnickiego szansa dla Polski, żeby być aktywnym na arenie międzynarodowej, aby być nie przedmiotem, a podmiotem. Dodał również, że trzeba tę godność zachować również na sali sejmowej:
– Powinniśmy zachowywać się godnie również na tej sali. Dlatego zwracam się tutaj z apelem do Pana Marszałka: Trzeba sztandar brukselski z sali wyprowadzić. Trzeba się pozbyć tego znaku z sali sejmowej, bo jest to po prostu znak obcej okupacji na terenie Polski.

za: www.dzienniknarodowy.pl

https://www.youtube.com/watch?v=zGsYZxOIkGs

https://www.youtube.com/watch?v=s6SR-Vyv5C4

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.

Ładowanie…

0
Orban Kaczyński za: http://www.wsieci.pl/

Viktor Orbán w obronie Polski: “Oni powinni bardziej szanować Polskę!”

Płonie Francja i Szwecja, w Niemczech gwałcą, lecz komisarze “zaniepokojeni” Polską