w ,

Władze Niemiec zwołują pilne spotkanie 6 państw, żeby rozmawiać o przyszłości UE. A reszta, to co? Gorsza kategoria?

Szef niemieckiej dyplomacji Frank-Walter Steinmeier zaprosił do stolicy Niemiec na pilne spotkanie poświęcone przyszłości UE tylko sześciu ministrów spraw zagranicznych. W najbliższą sobotę w Berlinie spotkają się przedstawiciele Francji, Holandii, Włoch, Belgii i Luksemburga. To kolejny dowód na to, że w UE rządzą Niemcy i to oni dyktują warunki. Niestety, ale tego typu działania mogą zrazić do idei Europejskiej Wspólnoty kolejne narody.

Głównym tematem sobotniego spotkania przedstawicieli 6 państw był oczywiście Brexit. Zaproszeni do Berlina ministrowie spraw zagranicznych mieli ustalić wspólne stanowisko na temat tego, jak zachować się wobec nowego wyzwania jakim stała się wczorajsza decyzja Brytyjczyków. Powstaje jednak pytanie – dlaczego do stolicy Niemiec zaproszono przedstawicieli jedynie 6 państw. Czy pozostałe należą do jakiejś gorszej kategorii?

Nie mam co do tego żadnych wątpliwości – im więcej tego typu decyzji Berlina, tym bardziej idea Europejskiej Wspólnoty będzie obrzydzana. Jak tak dalej pójdzie, to kolejne referenda w sprawie opuszczenia struktur UE są kwestią czasu…

Za: niewygodne.info.pl

Co myślisz?

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany.

Ładowanie…

0

Zobacz jak bracia Węgrzy kibicowali nam podczas meczu ze Szwajcarią!

WSPANIAŁE przemówienie Andrzeja Dudy w 40. rocznicę wydarzeń radomskich 1976 r.