w ,

„Wolność” wedle polityka Nowoczesnej: „jak ktoś chce zabijać dzieci, niech to zrobi. To jego wybór…”

Środowiska proaborcyjne nie mają żadnych skrupułów, by otwarcie mówić o tym, że zabicie dziecka w łonie matki jest „prawem” każdej kobiety. To „wybór” między szacunkiem do życia i życiem „jak chcę”. Zdaniem Pawła Rabieja, rzecznika Nowoczesnej Ryszarda Petru, jeśli ktoś chce zabijać dzieci „to niech to zrobi, to jego wybór”.

Poseł Nowoczesnej wziął udział w programie „Warto rozmawiać” na antenie TVP1. Jak zadeklarował, poparł „czarny protest”, bo uważa, że prawa kobiet to sfera, o której trzeba cały czas rozmawiać.

– O tym, że ludzkie życie zaczyna się od momentu poczęcia wiedzą dzieci w podstawówce. Tego nie odmawia nawet prof. Dębski, znany aborcjonista – ripostowała Anna Maria Siarkowska, poseł PiS.

Rabiej przekonywał, że aborcja nie jest tematem zastępczym, bo dotyczy fundamentalnego konfliktu między dwoma wartościami: „szacunkiem do życia, istnienia, także tego nowego istnienia, a wolnością wyboru i przeżycia tak jak chcę”.

Siarkowska z kolei zaznaczyła, że nie można przedkładać żadnego innego prawa ponad prawo do życia. – Prawo do życia ma większa wagę niż prawo wyboru kobiety. Państwo nie ma prawa różnicować ochrony prawa do życia ze względu na fazę jego rozwoju – zauważyła.

Jak się okazało Rabieja przeraża „państwo i politycy, którzy chcą nam urządzać życie tak jak uważają”.

Z kolei Kaja Godek z Fundacji Życie i Rodzina przekonywała, że patrząc na obowiązujące prawo, nie można mówić o „kompromisie aborcyjnym”, bo ustawa powstawała w trakcie sporu i nie można mówić, że strony na coś się umówiły. – Ustawa była wynikiem sytuacji politycznej. Ta ustawa po 3 latach została rozmontowana przez SLD. Zapisy, które rozszerzyły prawo do aborcji, są do dzisiaj – dodała. Gdy „wykrywa się chorobę dziecka, proponuje się aborcję” – opisała obowiązujące prawo.

Paweł Rabiej ponownie protestował. Stwierdził, że „jak ktoś nie chce dokonywać aborcji, czyli w pani języku – zabijać dzieci, to nie musi tego robić”.

– A jak chce zabijać? – zapytała Kaja Godek, prywatnie matka dziecka z zespołem Downa.

To niech to zrobi. To jego wybór – powiedział Rabiej z Nowoczesnej.

– To nie jest wybór. Tak samo jak to, że nie zabijam pana, mimo że nie podoba mi się to, co pan mówi. Tak samo zabicie dziecka nie jest wyborem — odpowiedziała Godek.

Źródło: wpolityce.pl

https://www.youtube.com/watch?v=I9d_mmHjsnY

Co myślisz?

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany.

Ładowanie…

0

Tolerancyjni, ale nie dla katolików. „Różaniec do Granic” okiem „Gazety Wyborczej”

Polacy idą na swoje. Lawinowo przybywa mikrofirm!