WP.pl przekracza granice MANIPULACJI!: Wypuszczają zmyślony cytat z przeklinającego Kaczyńskiego, a następnie dodają: "Tak to mogło wyglądać" - PrawicowyInternet.pl
czwartek, 4 czerwca, 2020

WP.pl przekracza granice MANIPULACJI!: Wypuszczają zmyślony cytat z przeklinającego Kaczyńskiego, a następnie dodają: “Tak to mogło wyglądać”

on

- Reklama-
- Reklama -
- Reklama -

Co krzyczał wściekły Kaczyński? – Pyta w nagłówku WP.pl i od razu odpowiada: “Mocne słowa”. Po kliknięciu w artykuł widzimy wypowiedź jakiegoś nieznanego bliżej krytyka PiS, który wkłada w usta Kaczyńskiego ostrą wypowiedź (“i macie, k…wa, wyegzekwować od niego zmianę decyzji!”), a następnie dodaje: “Tak to mogło wyglądać”. Oto jak prezentują się obecnie publikacje na WP.pl. Czy naprawdę jesteśmy już skazani na zmyślone informacje, fake-newsy i ostre manipulacje?

Fejki i ostre manipulacje otaczają nas zewsząd. Media pisały i informowały o dokonanym przez Macierewicza “ataku na placówkę NATO”, o “10 sierotach z Aleppo”, o zabitej przez LexSzyszko wiewiórce, wyprowadzaniu Polski z Eurocorpusu, czy oplutej przez Polaka muzułmance. Za każdym razem kłamstwo goniło manipulację (lub na odwrót). Były też teksty oparte na zmyślonych cytatach, “przeczuciach” czy fikcyjnych wywiadach (np. przeprowadzanych ze zmarłymi osobami). Wszystko po to, aby podjudzić, wzburzyć i osiągnąć określony polityczny cel (najczęściej: dowalić Kaczyńskiemu, jego partii lub środowisku z nim związanemu).

ZOBACZ: Gdy wypuścili fakenewsa o wiewiórce, to cała opozycja grzmiała. Jak Niemcy zabili żubra to cisza!

Teraz na Wp.pl pojawił się następujący led: “Co krzyczał wściekły Kaczyński do Szydło i Kuchcińskiego? Mocne słowa”. Tytuł sugeruje, że po jego kliknięciu dowiemy się co takiego “mocnego” krzyczał Kaczyński do premier i marszałka Sejmu. Co się jednak okazuje, gdy wejdziemy w artykuł? Otóż widzimy wypowiedź jakiegoś nieznanego bliżej szerszej publiczności krytyka PiS (Michał Sutowski), który wkłada w usta Kaczyńskiego ostrą wypowiedź (“i macie, k…wa, wyegzekwować od niego zmianę decyzji!”), po czym dodaje: “Tak to mogło wyglądać”.

Na bazie zmyślonego, całkowicie fikcyjnego cytatu, budujemy narracje, aby przywalić określonej grupie politycznej. Brawo.

A propo Wp.pl – czy ktoś byłby w stanie odnieść się do tej informacji: Wirtualna Polska manipuluje komentarzami. Po kliknięciu na link zostaniemy przeniesieni na stronę Wykop.pl, gdzie problem ten został dość szeroko opisany.

Za: niewygodne.info.pl

Komentarze:

komentarzy

- Reklama -
Konserwatywny blog informacyjny. Główne zasady: weryfikujemy udostępniane wiadomości, zawsze jesteśmy po stronie polskiej racji stanu, obnażamy zagrożenia, które czyhają na naszą Ojczyznę. Zapraszamy do współpracy!
135,139FaniLubię
17,903ObserwującyObserwuj
115,000SubskrybującySubskrybuj
Jeśli chcesz wesprzeć finansowo działalność mojego bloga oraz kanału na YouTube, możesz to zrobić poniżej

Musisz przeczytać!

To Prezydent Litwy modlący się za ofiary Smoleńska i Katynia. Nasze...

0
"Dzisiaj modlę się za ofiary Smoleńska i Katynia. Nasze myśli są z Prezydentem RP i jego Narodem! Nie pozwolimy na zakłamywanie historii . #NeverForget"...
Blog Dariusza Mateckiego

PrawicowyInternet.pl jest moim blogiem, który działa obok kanału na YouTube o tej samej nazwie. Zapraszam Was na mój prywatny fanpage na Facebooku oraz na mojego Twittera.

Komentarze:

komentarzy