WP.pl przekracza granice MANIPULACJI!: Wypuszczają zmyślony cytat z przeklinającego Kaczyńskiego, a następnie dodają: “Tak to mogło wyglądać”

0
3209

Co krzyczał wściekły Kaczyński? – Pyta w nagłówku WP.pl i od razu odpowiada: “Mocne słowa”. Po kliknięciu w artykuł widzimy wypowiedź jakiegoś nieznanego bliżej krytyka PiS, który wkłada w usta Kaczyńskiego ostrą wypowiedź (“i macie, k…wa, wyegzekwować od niego zmianę decyzji!”), a następnie dodaje: “Tak to mogło wyglądać”. Oto jak prezentują się obecnie publikacje na WP.pl. Czy naprawdę jesteśmy już skazani na zmyślone informacje, fake-newsy i ostre manipulacje?

Fejki i ostre manipulacje otaczają nas zewsząd. Media pisały i informowały o dokonanym przez Macierewicza “ataku na placówkę NATO”, o “10 sierotach z Aleppo”, o zabitej przez LexSzyszko wiewiórce, wyprowadzaniu Polski z Eurocorpusu, czy oplutej przez Polaka muzułmance. Za każdym razem kłamstwo goniło manipulację (lub na odwrót). Były też teksty oparte na zmyślonych cytatach, “przeczuciach” czy fikcyjnych wywiadach (np. przeprowadzanych ze zmarłymi osobami). Wszystko po to, aby podjudzić, wzburzyć i osiągnąć określony polityczny cel (najczęściej: dowalić Kaczyńskiemu, jego partii lub środowisku z nim związanemu).

ZOBACZ: Gdy wypuścili fakenewsa o wiewiórce, to cała opozycja grzmiała. Jak Niemcy zabili żubra to cisza!

Teraz na Wp.pl pojawił się następujący led: “Co krzyczał wściekły Kaczyński do Szydło i Kuchcińskiego? Mocne słowa”. Tytuł sugeruje, że po jego kliknięciu dowiemy się co takiego “mocnego” krzyczał Kaczyński do premier i marszałka Sejmu. Co się jednak okazuje, gdy wejdziemy w artykuł? Otóż widzimy wypowiedź jakiegoś nieznanego bliżej szerszej publiczności krytyka PiS (Michał Sutowski), który wkłada w usta Kaczyńskiego ostrą wypowiedź (“i macie, k…wa, wyegzekwować od niego zmianę decyzji!”), po czym dodaje: “Tak to mogło wyglądać”.

Na bazie zmyślonego, całkowicie fikcyjnego cytatu, budujemy narracje, aby przywalić określonej grupie politycznej. Brawo.

A propo Wp.pl – czy ktoś byłby w stanie odnieść się do tej informacji: Wirtualna Polska manipuluje komentarzami. Po kliknięciu na link zostaniemy przeniesieni na stronę Wykop.pl, gdzie problem ten został dość szeroko opisany.

Za: niewygodne.info.pl

Komentarze:

komentarzy

LEAVE A REPLY

Please enter your comment!
Please enter your name here