w , ,

Współpracownik premiera Węgier: Wizyta prezydenta Trumpa bardzo ważna dla całego regionu. Grupa Wyszehradzka silniejsza niż kiedykolwiek

Balázs Molnár, specjalista ds. europejskich w urzędzie premiera Viktora Orbána, w rozmowie z tygodnikiem “Wprost” bardzo pozytywnie ocenił wizytę Donalda Trumpa w Warszawie. – Prezydent Stanów Zjednoczonych, uczestnicząc w szczycie, wsparł nie tylko nas, ale także państwa bałtyckie i Bałkany Zachodnie – podkreślił w rozmowie z Anną Gwozdowską węgierski polityk.

Molnár ocenił także współpracę w Grupie Wyszehradzkiej. – Jest silniejsza niż kiedykolwiek wcześniej. Zawsze bronimy głośno naszego stanowiska i ten styl działania nas wzmacnia. Oczywiście czasem są potrzebne konsultacje w szerszym gronie i dlatego istnieje Wyszehrad Plus, skupiający Chorwację, Rumunię, Bułgarię i Słowenię. Grupę V4 łączy wiele spraw, nie tylko sprawa blokowania relokacji imigrantów. Jesteśmy przeciwko federalizacji Europy – powiedział Molnár. Polityk zaznaczył również, że to nie Polska, czy Węgry dzielą Unię, ale często robią to kraje starej Wspólnoty, tzw. piętnastki. – Silna Polska wzmacnia Grupę Wyszehradzką. Zależy nam na tym aby Warszawa zyskała rangę w Unii, na którą zasługuje – oświadczył.

Źródło: „Wprost” (28/2017)

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Ładowanie…

0

Ręce precz od Polski! [WIDEO]

Koncepcja odszkodowań od Niemiec za II wojnę światową zaczyna nabierać konkretów! Wystawimy zbrodniarzom rachunek?