Gazeta Wyborcza opublikowała artykuł, w którym atakuje Grzegorza Pellowskiego (właściciela gdańskiej cukierni) za wsparcie udzielane Wszechpolakom. Pod artykułem ukazał się sondaż, który sugeruje przeprowadzenie bojkotu piekarni Pellowskiego.

Grzegorz Pellowski to nie tylko znany w Trójmieście przedsiębiorca, to również zapalony patriota. Dbając o tradycje rodzinne prowadzi piekarnię odziedziczoną po ojcu, założoną jeszcze przed wojną. Stanisław Pellowski, ojciec Grzegorza, po wojnie był prześladowany przez aparat bezpieczeństwa. Pan Grzegorz natomiast aktywnie wspierał działania Solidarności, podczas strajków wysyłał do Stoczni Gdańskiej pieczywo, tak bardzo potrzebne walczącym z komuną robotnikom. Nic więc dziwnego, że gdy Grzegorz Pellowski miał możliwość wsparcia Kampanii Społecznej ,,Kocham Polskę”, organizowanej rokrocznie przez Wszechpolaków, zgodził się ją wesprzeć. To natomiast spowodowało reakcję Gazety Wyborczej. Co ciekawe właściciel piekarni pomimo wsparcia udzielanego MW prywatnie przyjaźni się z posłami PO i pozostaje w kontakcie z prezydentem Gdańska Pawłem Adamowiczem, którego zna od dziecka.

O Adamowiczu wypowiada się zawsze pozytywnie:

“Za Adamowicza dałbym się pokroić, to prawdziwy pasjonat Gdańska. Tłumaczę to tym chłopakom, ale oni mają swoje spojrzenie, które też szanuję.”

Nie gorzej wypowiada się o samej Młodzieży Wszechpolskiej:

“Wy w „Wyborczej” uważacie ich za jakichś wywrotowców, ale ja ich zawsze wspieram. Reszta ma to gdzieś, a oni chcą zmieniać Polskę i to mi się w nich podoba. W Młodzieży Wszechpolskiej są bardzo porządni chłopcy. Jak się w Polsce będzie działo coś złego, to na nich można będzie liczyć, a ta reszta z nażelowanymi włosami w spodniach rurkach zapakuje się w samoloty i raz dwa wyjedzie”

Za: narodowcy.net

Komentarze:

komentarzy

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here