WYSTARCZY NIE KRAŚĆ. Sukces LOT-u. Ponad 150 mln zł zarobku w siedem miesięcy - PrawicowyInternet.pl
środa, 3 czerwca, 2020

WYSTARCZY NIE KRAŚĆ. Sukces LOT-u. Ponad 150 mln zł zarobku w siedem miesięcy

on

- Reklama-
- Reklama -
- Reklama -

– Polskie Linie Lotnicze LOT w ciągu siedmiu miesięcy zarobiły ponad 150 mln zł z działalności podstawowej, czyli przewozu pasażerów – stwierdził prezes spółki Rafał Milczarski. To o 63 mln zł więcej niż w analogicznym okresie zeszłego roku. Prezes liczy, że na koniec roku będzie to nawet ponad 300 mln zł.

PLL LOT w tegorocznym budżecie zaplanowały 175 mln zł zysku z działalności podstawowej. Za zeszły rok było to 184 mln zł. Jak podkreśla Milczarski, spółka stara się, „żeby na koniec tego roku nasz zysk na działalności podstawowej przekroczył 300 mln zł”. – W 2017 r. zamierzamy również zwiększyć kwotę wygenerowanej gotówki i osiągnięty wynik netto – zapowiada prezes LOT.

Za 2016 r. LOT uzyskał 303 mln zł wyniku netto.

Prezes polskiego przewoźnika przewiduje, że „trend poprawy wyniku na działalności podstawowej utrzyma się w kolejnych miesiącach”.

Z danych spółki wynika, że lipiec był w tym roku najlepszym miesiącem jeśli chodzi o wyniki finansowe.

Jak mówi Milczarski, „równie obiecujące są też dotychczasowe dane sierpniowe, czyli ze szczytu sezonu letniego”. Milczarski powiedział, że od 2016 r. LOT wdraża przyjęte założenia biznesowe: otwiera nowe połączenia i zwiększa przychody, „pilnując przy tym każdej wydanej złotówki”.

– Dzięki temu strategia rentownego wzrostu przynosi efekty w postaci dynamicznego rozwoju skali działalności, poprawy płynności finansowej i w konsekwencji poprawy rentowności spółki. To bardzo ważne, gdyż dzięki temu budujemy wiarygodność LOT-u w oczach partnerów, zwłaszcza wśród leasingodawców i instytucji finansowych – tłumaczy szef LOT-u.

Za: TVP.info

Komentarze:

komentarzy

- Reklama -
Konserwatywny blog informacyjny. Główne zasady: weryfikujemy udostępniane wiadomości, zawsze jesteśmy po stronie polskiej racji stanu, obnażamy zagrożenia, które czyhają na naszą Ojczyznę. Zapraszamy do współpracy!
135,155FaniLubię
17,872ObserwującyObserwuj
115,000SubskrybującySubskrybuj
Jeśli chcesz wesprzeć finansowo działalność mojego bloga oraz kanału na YouTube, możesz to zrobić poniżej

Musisz przeczytać!

To Prezydent Litwy modlący się za ofiary Smoleńska i Katynia. Nasze...

0
"Dzisiaj modlę się za ofiary Smoleńska i Katynia. Nasze myśli są z Prezydentem RP i jego Narodem! Nie pozwolimy na zakłamywanie historii . #NeverForget"...
Blog Dariusza Mateckiego

PrawicowyInternet.pl jest moim blogiem, który działa obok kanału na YouTube o tej samej nazwie. Zapraszam Was na mój prywatny fanpage na Facebooku oraz na mojego Twittera.

Komentarze:

komentarzy