w ,

WYSTARCZY NIE KRAŚĆ. Sukces LOT-u. Ponad 150 mln zł zarobku w siedem miesięcy

– Polskie Linie Lotnicze LOT w ciągu siedmiu miesięcy zarobiły ponad 150 mln zł z działalności podstawowej, czyli przewozu pasażerów – stwierdził prezes spółki Rafał Milczarski. To o 63 mln zł więcej niż w analogicznym okresie zeszłego roku. Prezes liczy, że na koniec roku będzie to nawet ponad 300 mln zł.

PLL LOT w tegorocznym budżecie zaplanowały 175 mln zł zysku z działalności podstawowej. Za zeszły rok było to 184 mln zł. Jak podkreśla Milczarski, spółka stara się, „żeby na koniec tego roku nasz zysk na działalności podstawowej przekroczył 300 mln zł”. – W 2017 r. zamierzamy również zwiększyć kwotę wygenerowanej gotówki i osiągnięty wynik netto – zapowiada prezes LOT.

Za 2016 r. LOT uzyskał 303 mln zł wyniku netto.

Prezes polskiego przewoźnika przewiduje, że „trend poprawy wyniku na działalności podstawowej utrzyma się w kolejnych miesiącach”.

Z danych spółki wynika, że lipiec był w tym roku najlepszym miesiącem jeśli chodzi o wyniki finansowe.

Jak mówi Milczarski, „równie obiecujące są też dotychczasowe dane sierpniowe, czyli ze szczytu sezonu letniego”. Milczarski powiedział, że od 2016 r. LOT wdraża przyjęte założenia biznesowe: otwiera nowe połączenia i zwiększa przychody, „pilnując przy tym każdej wydanej złotówki”.

– Dzięki temu strategia rentownego wzrostu przynosi efekty w postaci dynamicznego rozwoju skali działalności, poprawy płynności finansowej i w konsekwencji poprawy rentowności spółki. To bardzo ważne, gdyż dzięki temu budujemy wiarygodność LOT-u w oczach partnerów, zwłaszcza wśród leasingodawców i instytucji finansowych – tłumaczy szef LOT-u.

Za: TVP.info

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.

Ładowanie…

0

Od 21 do nawet 46 mln osób migrantów w rękach handlarzy ludźmi! Europa wspierając imigrację wspiera mafię!

Dziennikarze „Faktu” piszą pod swoich mocodawców? Kwestionują prawdę o niemieckiej agresji 1 IX 1939