w ,

Zabijają „niewiernych” w imię Allaha. Zobacz raport na temat zamachów w Europie

Otwarcie Europy na świat islamu ma katastrofalne skutki. To już tysiące unicestwionych przez islamistów istnień ludzkich. A wszystko w imię walki z „niewiernymi”. Mimo tej krwawej ofiary, postępowi politycy nie chcą zmienić obranego kursu i wciąż pragną Europę „ubogacać” kulturowo.

Gwałty, rozboje, pobicia z udziałem islamistów, to tylko fragment nowej, europejskiej rzeczywistości. To także liczne, krwawe zamachy przeprowadzana w imię Allaha. Prezentujemy raport dokumentujący działalność islamistów na terenie państw Europejskich. A to jedynie wycinek krwawej działalności islamistów. Teraz, po kolejnym zamachu w Barcelonie, w którym zginęło kilkanaście osób, a kilkadziesiąt jest rannych, przypominamy, jak wygląda Europa otwarta na islam.

Barcelona, 17 sierpnia 2017
W centrum miasta furgonetka prowadzona przez zamachowca staranowała pieszych, krótko potem uzbrojeni mężczyźni wzięli zakładników w restauracji. Co najmniej 13 ofiar śmiertelnych.

Paryż, 9 sierpnia 2017
Zamachowiec wjechał samochodem w grupę francuskich żołnierzy. Co najmniej sześciu z nich odniosło rany. Do zdarzenia doszło w czasie ćwiczeń akcji ochrony przed atakami terrorystycznymi.

Konstancja, 30 lipca 2017
W niemieckiej Konstancji doszło do strzelaniny w dyskotece, na skutek której zginęły dwie osoby, a trzy kolejne zostały ciężko ranne. Sprawcą napaści okazał się 34-letni Irakijczyk, który wtargnął do klubu z bronią maszynową.

Hamburg, 28 lipca 2017
Nożownik pochodzący ze Zjednoczoncyh Emiratów Arabskich wszedł do jednego z supermarketów i zaatakował przypadkowych przechodników. Ranił kilka osób, w tym śmiertelnie 50-letniego mężczyznę. Podczas ataku miał krzyczeć „Allahu Akbar”. Policja podała, że napastnik miał nakaz opuszczenia terytorium Niemiec.

Menchester, 22 maja 2017
Co najmniej 22 osoby zginęły, a ponad 50 zostało rannych w zamachu terrorystycznym, do którego doszło w hali widowiskowej w Manchesterze. Za ekslozję odpowiedzialność wzięło Państwo Islamskie.

Paryż, 20 kwietnia 2017
Na Polach Elizejskich napastnik otworzył ogień z broni automatycznej. Ranił śmiertelnie policjanta, Xaviera Jugelé. Kolejni dwaj policjanci oraz niemiecka turystka zostali poważnie ranieni. Zamachowiec został zastrzelony. Okazał się nim Karim Cheurfi, obywatel Francji. Miał przy sobie deklarację, że chciałby „umrzeć jako męczennik w imię Allaha”.

Sztokholm, 7 kwietnia 2017
Na ulicy Drottninggatan w Sztokholmie napastnik wjechał skradzioną ciężarówką w tłum ludzi, a następnie w dom handlowy. W ciężarówce znaleziono torbę z bombą, która nie wybuchła. Sprawcą okazał się Uzbek. W ataku zginęło 5 osób, a 8 zostało rannych.

Petersburg, 3 kwietnia 2017
W petersburskim metrze doszło do zamachu z użyciem ładunków wybuchowych. Eksplodowała domowej produkcji bomba wypełniona ostrymi przedmiotami. Sprawcą okazał się Akbarżon Dżaliłow, obywatel Rosji pochodzący z Kirgistanu. Zginęło 14 osób, a 47 zostało rannych.

Londyn, 22 marca 2017
Na Moście Westminsterskim w pobliżu brytyjskiego parlamentu napastnik wjechał samochodem w tłum ludzi. Następnie rzucił się z nożem na policjantów. Zginęło 6 osób, a 49 odniosło obrażenia. Do ataku przyznało się Państwo Islamskie.

Paryż, 3 lutego 2017
Przed głównym wejściem do Luwru w Paryżu napastnik z okrzykami „Allah Akbar” zaatakował i ranił maczetą żołnierza pilnującego muzeum. Napastnik został postrzelony. Po aresztowaniu przyznał, że niósł farby w sprayu, by zniszczyć dzieła sztuki. Był to jego symboliczny atak na Francję.

Stambuł, 1 stycznia 2017
Podczas nocy sylwestrowej w jednym z klubów w dzielnicy Stambułu – Besiktas – napastnik w stroju „Mikołaja” uzbrojony w karabinek typu AK otworzył ogień do znajdujących się w środku osób. Do zamachu przyznało się Państwo Islamskie.

***

Berlin, 19 grudnia 2016
Zamach na jarmarku bożonarodzeniowym w Berlinie. Sprawca wjechał kradzioną ciężarówką z polskimi tablicami rejestracyjnymi w tłum ludzi. Zginęło 12 osób, a 56 odniosło obrażenia. Pojazd został uprowadzony wraz z polskim kierowcą, Łukaszem Urbanem, który został zabity. Sprawcą miał być Tunezyjczyk Anis Amri. Odpowiedzialność za atak wzięło na siebie Państwo Islamskie informując, że przeprowadził go „żołnierz ISIS”. Ten w nocy z 22 na 23 grudnia został zastrzelony w Mediolanie przez włoską policję.

Stambuł, 10 grudnia 2016
Przed stadionem Besiktasu w wyniku eksplozji dwóch bomb zginęło 48 osób, a 166 odniosło obrażenia. Do zamachu przyznała się grupa bojowników kurdyjskich Sokoły Wolności Kurdystanu.

Gaziantep, 20 sierpnia 2016
Turcja. W trakcie trwania kurdyjskiego wesela doszło do samobójczego ataku. Sprawcą było dziecko w wieku 12-14 lat. O przeprowadzenie ataku podejrzane jest Państwo Islamskie. Zginęło 57 osób, a kilkadziesiąt osób zostało rannych.

Diyarbakir, 15 sierpnia 2016
Południowo-wschodnia części Turcji. W wyniku eksplozji samochodu-pułapki zginęło 6 osób, a 25 odniosło rany. O zamach oskarżono rebeliantów z Partii Pracujących Kurdystanu.

Cheleroi, 6 sierpień 2016
Algierczyk mieszkający nielegalnie w Belgii tuż przed kontrolą osobistą ranił maczetą 2 policjantki.

Saint-Étienne-du-Rouvray, 26 lipca 2016
Dwóch mężczyzn wtargnęło do kościoła i wzięło zakładników. Zginęli ksiądz Jacques Hamel i terroryści. 4 osoby zostały ranne, jedna ciężko. Do ataku przyznało się Państwo Islamskie.

Ansbach, 24 lipca 2016
W niemieckim mieście doszło do ataku bombowego przed restauracją Eugens Weinstube. 15 osób zostało rannych. W ataki zginął zamachowiec samobójca, powiązany z Państwem Islamskim.

Monachium, 22 lipca 2016
W centrum handlowym OEZ doszło do strzelaniny. Zginęło 9 osób 27 zostało rannych. Zamachowcem był Ali Sonboly o niemiecko-irańskim pochodzeniu. Sprawca popełnił samobójstwo. Do ataku przyznało się Państwo Islamskie.

Garde-Colombe, 19 lipca 2016
Francja. Marokańczyk zaatakował nożem matkę oraz jej trzy córki Powodem ataku miała być złość mężczyzny na zbyt skąpy strój matki dziewczynek.

Würzburg, 18 lipca 2016
Afgańczyk zaatakował nożem i siekierą pasażerów w pociągu regionalnym w Bawarii. Zabił 4 osoby, 4 ranił. Przed atakiem nagrał film, w którym zapowiadał śmierć, i krzyczał słowa „Allahu Akbar”. Do zamachu przyznało się tzw. Państwo Islamskie.

Nicea, 14 lipca 2016
Zamachowiec jadący ciężarówką potrącił osoby spacerujące po Promenadzie Anglików. Zginęło 87 osób, w tym zamachowiec, a ponad 200 osób zostało rannych. Sprawcą był związany z ISIS Mohamed Lahouaiej Bouhlel, obywatel Tunezji, posiadający kartę stałego pobytu i pozwolenie na pracę we Francji.

Stambuł, 28 czerwca 2016
Państwo Islamskie dokonało zamachu na międzynarodowym lotnisku Ataturka. Zginęło 41 osób, a 239 zostało rannych. Trzech zamachowców przyjechało na lotnisko taksówką. Pierwszy z nich wszedł do środka, zaczął strzelać i zdetonował ładunki wybuchowe. Drugi zamachowiec wbiegł na poziom odlotów i tam się wysadził w powietrze. Trzeci terrorysta czekał na zewnątrz. Zdetonował ładunki, gdy ludzie w panice zaczęli wybiegać z terminala. Atak dokonany został z inspiracji ISIS.

Les Mureaux, 13/14 czerwca
Napastnik, Larosim Abbala zamordował policjanta i jego żonę na oczach ich 3-letniego syna. Agresor zadeklarował przynależność do Państwa Islamskiego. Zginął podczas szturmu policji.

Essen, 16 kwietnia 2016
Dwóch muzułmańskich nastolatków podłożyło ładunki wybuchowe w okolicy świątyni Sikhów. Sprawcy byli powiązani z salaficką grupą sympatyzującą z Państwem Islamskim. Trzy osoby zostały ranne.

Satrycz, 30 marca 2016
Samochód eksplodował podczas próby zatrzymania go do kontroli przez policjantów. Do zamachu przyznało się Państwo Islamskie. Jedna osoba zginęła, jedna została ranna.

Kaspijsk, 29 marca 2016
Zamachowcy zdetonowali dwie bomby obok przejeżdżających policyjnych samochodów na drodze prowadzącej do lotniska w pobliżu miejscowości Kaspijsk. Do zamachu przyznało się Państwo Islamskie. Zginęła jedna osoba, dwie zostały ranne.

Bruksela, 22 marca 2016
Dwóch zamachowców zdetonowało ładunki wybuchowe na brukselskim lotnisku Zaventem. Trzeci wysadził się w wagonie metra pomiędzy stacjami Schuman i Maelbeek. Do zamachu przyznało się Państwo Islamskie. Zginęły 32 osoby, a 340 odniosło rany.

Stambuł, 19 marca 2016
Zamachowiec wysadził się w centrum turystyczno-handlowym. Do zamachu przyznało się Państwo Islamskie. 6 osób zostało zabitych, 36 odniosło rany.

Ankara, 13 marca 2016
W pobliżu siedzib resortów spraw wewnętrznych, sprawiedliwości i na terenie sądu doszło do eksplozji pojazdu wypełnionego z materiałami wybuchowymi. Zginęło 37 osób, a 125 osób odniosło obrażenia. Władze uznały, że za atakiem stała Partia Pracujących Kurdystanu.

Ankara, 17 lutego 2016
W stolicy Turcji zdetonowano pojazd, gdy w pobliżu przejeżdżały autobusy z personelem wojskowym. W zamachu zginęło 30 osób, a 61 zostało rannych. Sprawcą miała być Partia Pracujących Kurdystanu, która o zamach oskarżyła Państwo Islamskie.

Stambuł, 12 stycznia 2016
Podczas samobójczego ataku w stambulskiej dzielnicy Sultanahmet zginęło 11 osób, a 15 odniosło rany. Sprawcą ataku był terrorysta z Państwa Islamskiego Nabil Fadli.

Paryż, 7 stycznia 2016
Mężczyzna ubiegający się o azyl zaatakował przechodniów przed posterunkiem policji. Został zastrzelony. Rana została jedna osoba.

Valence, 1 styczeń 2016
Francuz tunezyjskiego pochodzenia próbował staranować okolice meczetu i przejechać pilnujących go żołnierzy. Ranne zostały trzy osoby.

***

Paryż, Saint-Denis, 13 listopada 2015
Francją wstrząsnęła seria ataków terrorystycznych, które miały miejsce w Paryżu i Saint-Denis we Francji. W krótkim odstępie czasu doszło do trzech eksplozji i sześciu strzelanin. Eksplozje miały miejsce przy Stade de France. Najkrwawszy atak przeprowadzono w teatrze Bataclan. Zamachowcy wzięli zakładników i starli się z policją. W atakach zginęło 130, ponad 300 zostało rannych. Atak przeprowadziło ISIS.

Suruç, 20 lipca 2015
Turcja. W samobójczym zamachu przeprowadzony podczas konferencji Federacji Młodzieży Socjalistycznej zginęły 32 osoby, a 104 odniosło rany. O przygotowanie ataku podejrzewano Państwo Islamskie.

Saint-Quentin-Fallavier, 26 czerwca 2015
Na terenie zakładów Air Products doszło do wybuchu cylindrów z gazem. Sprawcą był Yassine Salhi powiązany z radykalną grupą salaficką. Śmierć poniosła 1 osoba poprzez odcięcie głowy, a 2 zostały ranne w wyniku wybuchu.

Kopenhaga, 14 lutego 2015
W centrum stolicy Danii doszło do strzelanin. Pierwsza miała miejsce w kawiarni. Zginął jeden z uczestników debaty, a trzech policjantów zostało rannych. Druga strzelanina miała miejsce przed synagogą. Ranne zostały trzy osoby, jedna zmarła. Do trzeciej strzelaniny doszło obok dworca Nørrebro. Tam napastnik otworzył ogień do policjantów. Sprawcami mieli być islamiści.

Paryż, Dammartin-en-Goële, 9 stycznia 2015
Bracia Kouachi znani ze strzelaniny w redakcji „Charlie Hebdo” skryli się w drukarni i pojmali jednego zakładnika. Podczas szturmu obaj zostali zabici. Tego samego dnia w Paryżu napastnicy wzięli zakładników w hipermarkecie. Agresor Amedy Coulibaly, zginął razem z pięcioma zakładnikami.

Paryż, 7 stycznia 2015
Trzech islamistów dokonało ataku na redakcję tygodnika „Charlie Hebdo. Uzbrojeni napastnicy wykrzykując „Allahu Akbar” otworzyło ogień. Zginęło 12 osób, a 11 odniosło rany. Napastnicy byli powiązani z Państwem Islamskim. Tygodnik znajdował się na celowniku islamskich ekstremistów od 2006 roku, kiedy to opublikował karykatury Mahometa.

Oprac. MA, pch24.pl

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany.

Ładowanie…

0

Znów zamach w Paryżu? Kierowca zabił dziewczynkę i zranił osiem innych osób!

Hanna Gronkiewicz „Kamienica” Waltz stwierdziła, że nie stawi się przed komisją weryfikacyjną ds. reprywatyzacji. Arogancja HGW nie ma sobie równych!