za: bialyrasizm.pl
w ,

ZAGROŻENIE! Organizacje żydowskie przepychają ustawę, która może kosztować Polskę miliardy

Jeśli amerykański Senat przegłosuje ustawę wprowadzającą prawo wzywające do wypłacania organizacjom żydowskim odszkodowań za mienie ofiar Holokaustu, które nie pozostawiły spadkobierców, to może to kosztować Polskę dziesiątki miliardów – ostrzegają publicyści tygodnika „Sieci”.

Presja na restytucję mienia żydowskiego i wypłatę rekompensat przez Polskę ma swoją nową odsłonę. I nowe mocne narzędzie w postaci ustawy, którą amerykańskie organizacje żydowskie przepychają przez legislacyjną maszynkę Kongresu USA. Gra idzie o miliardy dolarów odszkodowań. Przedstawiciele polskiego rządu uspokajają, jednak Polonia w Stanach Zjednoczonych twierdzi, że tym razem problem nie rozejdzie się po kościach – czytamy w tygodniku.

Amerykański Senat jednogłośnie przyjął ponadpartyjną ustawę nr 447 o nazwie „Justice for Uncompensated Survivors Today (JUST, czyli sprawiedliwość dla ocalonych, którym nie zadośćuczyniono)”, autorstwa prominentnego senatora Republikanów Marca Rubio oraz senator Demokratów Tammy Baldwin.

Ustawa daje Departamentowi Stanu USA prawo do wspierania żydowskich organizacji ubiegających się o odzyskanie majątków żydowskich właścicieli, którzy nie zostawili po II wojnie światowej spadkobierców. Dotyczy ona 46 państw sygnatariuszy Deklaracji terezińskiej z 2009 r., do których należy także Polska.

Strona polska twierdzi, że wszyscy są traktowani w Polsce równo z prawem, a Żydzi, którzy w wyniku wojny stracili swoją własność w naszym kraju, zadośćuczynienie już otrzymali.

16 lipca 1960 r. Polska podpisała z USA układ, na mocy którego zaspokojono roszczenia amerykańskich obywateli, w tym pochodzenia żydowskiego.

Polonia za zablokowaniem ustaw

Zdaniem Polonii należy podjąć jak najszybsze działania, aby zablokować ustawę 447, uchwaloną przez Senat i bliźniaczą ustawę 1226, która trafiła do komisji spraw zagranicznych Izby Reprezentantów. – Polska jest kluczowym krajem dla organizacji żydowskich, jeśli chodzi o roszczenia restytucyjne – powiedział działacz polonijny w USA Waldemar Biniecki.

– To nie rozejdzie się więc po prostu po kościach. Polski rząd powinien traktować tę sprawę poważnie. My przypominamy Amerykanom o ustawie z 1960 r. i tym, co z niej wynika, że rząd USA nie powinien i nie może wspierać żądań żydowskich organizacji – podkreślił Biniecki.

Za: Sieci, TVP.info

2 komentarze

Dodaj odpowiedź
  1. Takie podziękowanie teraz przez żydów dla Polski za uratowanie życia podczas drugiej wojny . Tylu Polaków zgineło za nich aż chciało by sie powiedziec ,ze na darmo .

  2. Jednak się teraz wydało, kto był w czasie wojny, po wojnie i teraz SZMALCOWNIKIEM. Przed wojną kradli i porywali dzieci, razem z Cyganami. Polska jest jedynym krajem, którego nie finansował żaden sprzymierzeniec. Niemcy, choć byli i są zdrajcami narodów, swoje istnienie zawdzięczają wszystkim, którzy łożyli finanse, a Polska ich odbudowała. Ci sami Żydzi, którzy patrzyli, jak rośnie ich kat. Wytargali wszystko, co dało im dzisiaj panowanie nad bliskim wschodem. Polska, choć nic nie otrzymała, jednak nie tylko istnieje ale dobrze się pnie do góry. I to wszystko, co dzisiaj spotyka Polskę i Polaków na Arenie światowym. Od samego początku jest dyktowane przez Żydów

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany.

Ładowanie…

0

Niemcy: Afgańczyk wykorzystał seksualnie 4-letnią córkę rodziców zastępczych, którzy przyjęli go pod swój dach!

UE znowu atakuje polskie stocznie! Bruksela uważa, że Polska może osiągnąć za dużą przewagę nad konkurencją!!!