Zagrożeniem dla demokracji jest nie Polska, a stanowisko UE – uważa litewski filozof i politolog Alvydas Jokubaitis. - PrawicowyInternet.pl
wtorek, 2 czerwca, 2020

Zagrożeniem dla demokracji jest nie Polska, a stanowisko UE – uważa litewski filozof i politolog Alvydas Jokubaitis.

on

- Reklama-
- Reklama -
- Reklama -

Zagrożeniem dla demokracji jest nie Polska, a stanowisko UE – uważa litewski filozof i politolog Alvydas Jokubaitis. Wyraża też nadzieję, że w ewentualnym głosowaniu w sprawie nałożenia unijnych sankcji na Polskę Litwa przynajmniej wstrzyma się od głosu.

– Wydaje mi się, że większym zagrożeniem jest to, w jaki sposób unijne instytucje traktują Polskę – zaznacza Jokubaitis, profesor Instytutu Stosunków Międzynarodowych i Nauk Politycznych Uniwersytetu Wileńskiego, w wypowiedzi, która w czwartek wieczorem została opublikowana na portalu internetowego publicznego nadawcy LRT.

Jokubaitis przypomina, że obecne władze Polski mają poparcie społeczne, a ich działania nie są wymierzone w demokrację. Zdaniem politologa próba UE “wtrącania się w wewnętrzny spór państwa, w jego politykę, działa przeciwko samej Unii Europejskiej”.

– To przypomina czasy Związku Radzieckiego, gdy “wielki brat” karał, by zniechęcić innych do podobnych działań. To gorzej świadczy o Unii Europejskiej niż o Polsce – wskazuje politolog. Wyraża nadzieję, że gdyby doszło do głosowania nad sankcjami wobec Polski, Litwa powinna przynajmniej wstrzymać się od głosu. Uważa, że “w ogóle trzeba skończyć z tą polityką sankcji”.

– Unia Europejska nie po to jest stworzona, by szukać okazji do zastosowania sankcji. W takim przypadku nigdy nie będziemy mieli alternatywy, wszystko będzie skazane na stagnację – uważa litewski politolog. Jego zdaniem “to, co robi Polska, jest wyzwaniem dla pewnej definicji demokracji, ale nie dla samej demokracji”.

Za: polskieradio.pl, PAP

Komentarze:

komentarzy

- Reklama -
Konserwatywny blog informacyjny. Główne zasady: weryfikujemy udostępniane wiadomości, zawsze jesteśmy po stronie polskiej racji stanu, obnażamy zagrożenia, które czyhają na naszą Ojczyznę. Zapraszamy do współpracy!
135,169FaniLubię
17,896ObserwującyObserwuj
115,000SubskrybującySubskrybuj
Jeśli chcesz wesprzeć finansowo działalność mojego bloga oraz kanału na YouTube, możesz to zrobić poniżej

Musisz przeczytać!

To Prezydent Litwy modlący się za ofiary Smoleńska i Katynia. Nasze...

0
"Dzisiaj modlę się za ofiary Smoleńska i Katynia. Nasze myśli są z Prezydentem RP i jego Narodem! Nie pozwolimy na zakłamywanie historii . #NeverForget"...
Blog Dariusza Mateckiego

PrawicowyInternet.pl jest moim blogiem, który działa obok kanału na YouTube o tej samej nazwie. Zapraszam Was na mój prywatny fanpage na Facebooku oraz na mojego Twittera.

Komentarze:

komentarzy