Zapłacisz nawet jak nie masz telewizora. PiS przygotowuje nowy podatek! - PrawicowyInternet.pl
poniedziałek, 1 czerwca, 2020

Zapłacisz nawet jak nie masz telewizora. PiS przygotowuje nowy podatek!

on

- Reklama-
- Reklama -
- Reklama -

Trwają prace nad projektem dotyczącym opłaty audiowizualnej przygotowywanym przez Krajową Radę Radiofonii i Telewizji. Nowe przepisy zakładają zmianę obecnego abonamentu radiowo-telewizyjnego na comiesięczną opłatę w wysokości 6,33 zł pobieraną od każdego podatnika.

KRRiT proponuje, aby nową opłatę doliczano do każdego oświadczenia podatkowego (osób prywatnych i firm), co zapewni publicznym mediom kwotę 2,7 mld zł rocznie (80 zł w każdym PIT). W najbliższych dniach propozycja ma trafić do Ministerstwa Kultury i Dziedzictwa Narodowego.

ZOBACZ KONIECZNIE:

Zdaniem Krzysztofa Czabańskiego, przewodniczącego Rady Mediów Narodowych, nowy projekt jest interesujący. Zdaniem Czabańskiego urzędy skarbowe zapewniłyby skuteczniejsze ściąganie opłat niż poczta. Sprawa jednak musi zostać uregulowana w taki sposób, aby nie pojawiła się konieczność notyfikacji w Komisji Europejskiej.

Oprócz prac nad projektem opłaty audio-wizualnej trwają również prace nad poprawą ściągalności obecnego abonamentu radiowo-telewizyjnego. – Jest to kwestia dwóch, trzech tygodni – powiedział po spotkaniu z premier Beatą Szydło minister kultury Piotr Gliński.

Za: pch24.pl

 

Komentarze:

komentarzy

- Reklama -
Konserwatywny blog informacyjny. Główne zasady: weryfikujemy udostępniane wiadomości, zawsze jesteśmy po stronie polskiej racji stanu, obnażamy zagrożenia, które czyhają na naszą Ojczyznę. Zapraszamy do współpracy!
135,175FaniLubię
17,893ObserwującyObserwuj
115,000SubskrybującySubskrybuj
Jeśli chcesz wesprzeć finansowo działalność mojego bloga oraz kanału na YouTube, możesz to zrobić poniżej

Musisz przeczytać!

To Prezydent Litwy modlący się za ofiary Smoleńska i Katynia. Nasze...

0
"Dzisiaj modlę się za ofiary Smoleńska i Katynia. Nasze myśli są z Prezydentem RP i jego Narodem! Nie pozwolimy na zakłamywanie historii . #NeverForget"...
Blog Dariusza Mateckiego

PrawicowyInternet.pl jest moim blogiem, który działa obok kanału na YouTube o tej samej nazwie. Zapraszam Was na mój prywatny fanpage na Facebooku oraz na mojego Twittera.

Komentarze:

komentarzy