w ,

Zapłacisz nawet jak nie masz telewizora. PiS przygotowuje nowy podatek!

Trwają prace nad projektem dotyczącym opłaty audiowizualnej przygotowywanym przez Krajową Radę Radiofonii i Telewizji. Nowe przepisy zakładają zmianę obecnego abonamentu radiowo-telewizyjnego na comiesięczną opłatę w wysokości 6,33 zł pobieraną od każdego podatnika.

KRRiT proponuje, aby nową opłatę doliczano do każdego oświadczenia podatkowego (osób prywatnych i firm), co zapewni publicznym mediom kwotę 2,7 mld zł rocznie (80 zł w każdym PIT). W najbliższych dniach propozycja ma trafić do Ministerstwa Kultury i Dziedzictwa Narodowego.

ZOBACZ KONIECZNIE:

Zdaniem Krzysztofa Czabańskiego, przewodniczącego Rady Mediów Narodowych, nowy projekt jest interesujący. Zdaniem Czabańskiego urzędy skarbowe zapewniłyby skuteczniejsze ściąganie opłat niż poczta. Sprawa jednak musi zostać uregulowana w taki sposób, aby nie pojawiła się konieczność notyfikacji w Komisji Europejskiej.

Oprócz prac nad projektem opłaty audio-wizualnej trwają również prace nad poprawą ściągalności obecnego abonamentu radiowo-telewizyjnego. – Jest to kwestia dwóch, trzech tygodni – powiedział po spotkaniu z premier Beatą Szydło minister kultury Piotr Gliński.

https://www.youtube.com/watch?v=z3aWt9OaiRw

Za: pch24.pl

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany.

Ładowanie…

0

Cios w interesy Berlina! Polska, Czechy i Słowacja porozumiały się w/s budowy autostrady wodnej Odra – Łaba – Dunaj

Wielka Brytania: Rekordowa liczba „antysemickich” incydentów!