Zatrzymanie studentów sprzeciwiających się rządom PO

1
2289

Szczecin, 17-06-2014. Oto jaką mamy w Polsce demokrację. Zatrzymanie grupki studentów i członków stowarzyszeń katolickich przez uzbrojony w “shotguny” oddział policji. Zaznaczę, że studentów nie wznoszących wulgarnych haseł, niczego nie dewastujących, nie blokujących ulic – chcących wyrazić swój sprzeciw wobec rządów Platformy Obywatelskiej. Władza musi stosować przemoc i budzić strach poprzez policję uzbrojoną po zęby żeby pokazać siłę wobec młodzieży, której nie podoba się łamanie prawa przez piastujących konstytucyjne urzędy polityków Platformy.

W zgromadzeniu uczestniczyło może 150 osób a policji było prawie 50 funkcjonariuszy, około 10 radiowozów, wóz obserwacyjny i chyba z 5 kamer plus tajniacy – czy w normalnym kraju tak wygląda konstytucyjna wolność pokojowych zgromadzeń ? Czy przypadkiem ktoś nie narusza naszych praw obywatelskich ?

Komentarze:

komentarzy

1 COMMENT

  1. Nie samych policjantów trzeba tutaj winić – a tych, którzy im wydają polecenia. Chyba oczywiste, że skoro na oddolnie organizowane wydarzenie, tylko na podstawie skrzyknięcia się na facebooku przyjeżdża kilkanaście radiowozów pełnych policjantów i spisują wszystkich jak leci, trzymając broń przy spokojnych ludziach to muszą nawet przez Internet rozpracowywać środowiska związane z Ruchem Narodowym, PiSem, Gazetą Polską – ogólnie antyrządowe – a tutaj rodzi się pytanie czy przypadkiem nie trąci to dyktaturą i czy nie trzeba zobaczyć czy policja nie wykonuje poleceń politycznych… ?

LEAVE A REPLY

Please enter your comment!
Please enter your name here