Zbigniew Ziobro: zmiana decyzji o asesorach to kompromitacja KRS! - PrawicowyInternet.pl
piątek, 29 maja, 2020

Zbigniew Ziobro: zmiana decyzji o asesorach to kompromitacja KRS!

on

- Reklama-
- Reklama -
- Reklama -

Krajowa Rada Sądownictwa początkowo twierdziła, że odrzuci wszystkie kandydatury asesorów sądowych; zmiana tej decyzji to kompromitacja KRS – powiedział w TVP1 minister sprawiedliwości Zbigniew Ziobro.

KRS podjęła decyzję o podjęciu obowiązków przez 252 spośród 265 mianowanych asesorów sądowych, których powołaniu sprzeciwiła się w końcu października. Minister Ziobro komentując zmianę decyzji przez KRS powiedział, że to „obnaża całkowitą kompromitację Krajowej Rady Sądownictwa”.

Zbigniew Ziobro przypomniał, że Rada „początkowo twierdziła, że odrzuci wszystkie, co do jednego kandydatury zgłoszone do KRS asesorów – ludzi tak bardzo potrzebnych w polskim sądownictwie – i dzisiaj rakiem wycofuje się z tej decyzji”. W jego ocenie to pokazuje, że wcześniejsza decyzja Rady „była całkowicie bezpodstawna”.

– Mam nadzieję, że ci asesorzy jak najszybciej trafią do polskiego sądownictwa, bo są to ludzie świetnie przygotowani, bardzo profesjonalni, ukończyli długą, wieloletnią szkołę popartą licznymi egzaminami – mówił.

Dodał, że na skutek „niefrasobliwości” i „nieodpowiedzialności” Krajowej Rady Sądownictwa asesorzy mogli zostać „wyrzuceni z polskiego wymiaru sprawiedliwości i na marne poszedłby trud lat ich pracy”.

Za: TVP INFO

Komentarze:

komentarzy

- Reklama -
Konserwatywny blog informacyjny. Główne zasady: weryfikujemy udostępniane wiadomości, zawsze jesteśmy po stronie polskiej racji stanu, obnażamy zagrożenia, które czyhają na naszą Ojczyznę. Zapraszamy do współpracy!
135,187FaniLubię
17,880ObserwującyObserwuj
115,000SubskrybującySubskrybuj
Jeśli chcesz wesprzeć finansowo działalność mojego bloga oraz kanału na YouTube, możesz to zrobić poniżej

Musisz przeczytać!

To Prezydent Litwy modlący się za ofiary Smoleńska i Katynia. Nasze...

0
"Dzisiaj modlę się za ofiary Smoleńska i Katynia. Nasze myśli są z Prezydentem RP i jego Narodem! Nie pozwolimy na zakłamywanie historii . #NeverForget"...
Blog Dariusza Mateckiego

PrawicowyInternet.pl jest moim blogiem, który działa obok kanału na YouTube o tej samej nazwie. Zapraszam Was na mój prywatny fanpage na Facebooku oraz na mojego Twittera.

Komentarze:

komentarzy