w , ,

Zbigniew Ziobro: zmiana decyzji o asesorach to kompromitacja KRS!

Krajowa Rada Sądownictwa początkowo twierdziła, że odrzuci wszystkie kandydatury asesorów sądowych; zmiana tej decyzji to kompromitacja KRS – powiedział w TVP1 minister sprawiedliwości Zbigniew Ziobro.

KRS podjęła decyzję o podjęciu obowiązków przez 252 spośród 265 mianowanych asesorów sądowych, których powołaniu sprzeciwiła się w końcu października. Minister Ziobro komentując zmianę decyzji przez KRS powiedział, że to „obnaża całkowitą kompromitację Krajowej Rady Sądownictwa”.

Zbigniew Ziobro przypomniał, że Rada „początkowo twierdziła, że odrzuci wszystkie, co do jednego kandydatury zgłoszone do KRS asesorów – ludzi tak bardzo potrzebnych w polskim sądownictwie – i dzisiaj rakiem wycofuje się z tej decyzji”. W jego ocenie to pokazuje, że wcześniejsza decyzja Rady „była całkowicie bezpodstawna”.

– Mam nadzieję, że ci asesorzy jak najszybciej trafią do polskiego sądownictwa, bo są to ludzie świetnie przygotowani, bardzo profesjonalni, ukończyli długą, wieloletnią szkołę popartą licznymi egzaminami – mówił.

Dodał, że na skutek „niefrasobliwości” i „nieodpowiedzialności” Krajowej Rady Sądownictwa asesorzy mogli zostać „wyrzuceni z polskiego wymiaru sprawiedliwości i na marne poszedłby trud lat ich pracy”.

Za: TVP INFO

Co myślisz?

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany.

Ładowanie…

0

Wczoraj głosował przeciwko Polsce, dziś mówi: To wina PiS. „Staramy się to udowodnić”

Andruszkiewicz: „Zachowania PO nie służą Polsce, ale obcym interesom”