piątek, 12 kwietnia, 2024

Zbyszek Stefański

Zbigniew Stefański urodził się w 1960 roku w Sopocie, to stoczniowiec i bard lat 80. Był aktywnym muzykiem w latach 80 i na początku 90. W połowie lat 80 nagrał kasetę z protest-songami (dystrybuowaną głównie w Niemczech), a w 1990 solową płytę „Jesteśmy Solidarność

Zbigniew Stefański
Zbigniew Stefański

Pan Zbyszek Stefański już na samej płycie poprosił o jej przegrywanie i udostępnianie aby ideały i marzenia towarzyszące „Solidarności” nie zaginęły. (Przejdź do Działu PIOSENKI SOLIDARNOŚCI)

Większość tekstów utworów Pana Zbigniewa wpisuje się w tak ważne ideały Solidarności. Dotyczy strajków w stoczni, ale także w klimatów ogólnoludzkich i humanistycznych protest-songów i sprzeciwu wobec zła – komunizmu. Muzyka ta oprócz samych wrażeń artystycznych jest wspaniałą lekcją historii, wartości oraz głosem buntu o wydźwięku społecznym.

Zbigniew Stefański to Bard Solidarności z lat osiemdziesiątych ale również współcześnie walczy o demokratyzację życia w naszym kraju za pomocą muzyki.

Zbyszek Stefański – Piosenki:

(Aby odtworzyć wybrany klip wystarczy kliknąć w miniaturkę piosenki pod odtwarzaczem).

YouTube responded with an error: The playlist identified with the request's <code>playlistId</code> parameter cannot be found.

Oto Pan Zbyszek Stefański podczas protestów w Brukseli:

Stoczniowy bard w Brukseli, 5 czerwca 2012
5 czerwca 2012 pod Parlamentem Europejskim w Brukseli odbyła się polska manifestacja w obronie TV Trwam i wolności mediów w Polsce.

Wywiad z Panem Zbigniewem:

Komentarze:

komentarzy

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Welcome Back!

Login to your account below

Retrieve your password

Please enter your username or email address to reset your password.