Zbyszek Stefański

Zbigniew Stefański urodził się w 1960 roku w Sopocie, to stoczniowiec i bard lat 80. Był aktywnym muzykiem w latach 80 i na początku 90. W połowie lat 80 nagrał kasetę z protest-songami (dystrybuowaną głównie w Niemczech), a w 1990 solową płytę “Jesteśmy Solidarność

Zbigniew Stefański
Zbigniew Stefański

Pan Zbyszek Stefański już na samej płycie poprosił o jej przegrywanie i udostępnianie aby ideały i marzenia towarzyszące “Solidarności” nie zaginęły. (Przejdź do Działu PIOSENKI SOLIDARNOŚCI)

Większość tekstów utworów Pana Zbigniewa wpisuje się w tak ważne ideały Solidarności. Dotyczy strajków w stoczni, ale także w klimatów ogólnoludzkich i humanistycznych protest-songów i sprzeciwu wobec zła – komunizmu. Muzyka ta oprócz samych wrażeń artystycznych jest wspaniałą lekcją historii, wartości oraz głosem buntu o wydźwięku społecznym.

Zbigniew Stefański to Bard Solidarności z lat osiemdziesiątych ale również współcześnie walczy o demokratyzację życia w naszym kraju za pomocą muzyki.

Zbyszek Stefański – Piosenki:

(Aby odtworzyć wybrany klip wystarczy kliknąć w miniaturkę piosenki pod odtwarzaczem).

YouTube responded with an error: Access Not Configured. YouTube Data API has not been used in project 953693436516 before or it is disabled. Enable it by visiting https://console.developers.google.com/apis/api/youtube.googleapis.com/overview?project=953693436516 then retry. If you enabled this API recently, wait a few minutes for the action to propagate to our systems and retry.

Oto Pan Zbyszek Stefański podczas protestów w Brukseli:

Stoczniowy bard w Brukseli, 5 czerwca 2012
5 czerwca 2012 pod Parlamentem Europejskim w Brukseli odbyła się polska manifestacja w obronie TV Trwam i wolności mediów w Polsce.

Wywiad z Panem Zbigniewem:

Komentarze:

komentarzy