w ,

Ziemkiewicz o Petru: „Mam poniżej 10 procent poparcia, wszyscy mają mnie za przygłupa, ale to ja reprezentuję Polskę”

„Mam poniżej 10 procent poparcia, wszyscy mają mnie za przygłupa, ale to ja reprezentuję Polskę” – mówił w kontekście szefa Nowoczesnej Rafał Ziemkiewicz, współzałożyciel Stowarzyszenia Endecja. Słowa dotyczyły m.in. instrukcji przysłanej polskim dziennikarzom z Niemiec.

„Ten pan Dekan pisze otwartym tekstem: „Mam nadzieję, że wszyscy moi dziennikarze, wiedzą, jak trzeba zasuwać, jak walczyć z tym złym rządem, żeby ten dobry w Polsce osadzić. Ten list pięknie rymuje się z działalnością tutejszej targowicy. To są zachowania targowickie. Jak to pięknie rymuje się z panem Petru, który pisze poddańczy list. „Mam poniżej 10 procent poparcia, wszyscy mają mnie za przygłupa, ale to ja reprezentuję Polskę” – mówił Ziemkiewicz w programie „Chłodnym Okiem” na antenie Telewizji Republika.

https://prawicowyinternet.pl/rafal-ziemkiewicz-o-tomaszu-lisie-to-sprzedajny-fagas-w-pelni-sie-zgadzam-z-tym-okresleniem/

Dekan jest szefem niemiecko-szwajcarskiego koncernu medialnego Axel Springer. Jak podały „Wiadomości” TVP, napisał on list do polskich dziennikarzy pracujących w podległych mu spółkach z instrukcją, jak mają wypowiadać się o rządzie.

W nadchodzącym czasie na autostradzie unijnej integracji pojawia się nie tylko pas szybkiego i wolnego ruchu, ale też parking. I to jest właśnie moment, gdy do gry włączają się wolne media, tak jak my (…) większość naszych czytelników i użytkowników należy do tej miażdżącej większości, która popiera członkostwo Polski w UE. Podpowiedzmy im co zrobić, żeby pozostać na pasie szybkiego ruchu i nie skończyć na parkingu” – cytują słowa Dekana „Wiadomości”.

„Przekaz ze strony niemieckich mediów jest taki: Ale tu jest syf, ale jesteście Polacy syfiarze, bądźcie tacy jak Niemcy, wy sami jesteście w stanie tylko Jedwabne zrobić i flaszkę obalić” – komentował sprawę Ziemkiewicz.

„Niepostrzeżenie okazało się, że ta cała demokracja to jest lipa. Wszystko rozpada się na naszych oczach. Wszystkie mity, które nam opowiadano okazało się fałszywe, np. o kapitale, który nie ma żadnej narodowości i chce tylko zarabiać pieniądze. Otóż jest to nieprawda”.

„Ryszard Petru dorobił się już takiej reputacji, że nawet, jak naprawdę żartuje, to każdy myśli, ze to gafa” – dodawał publicysta. „Ale może Petru jest sprytniejszy od nas” – mówił żartobliwie.

Za: http://endecja.pl

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.

Ładowanie…

0

Sukcesy Platformy Obywatelskiej i Polskiego Stronnictwa Ludowego osiągnięte przez 8. lat rządzenia Polską

Janusz Korwin-Mikke o konstruktywnym wotum nieufności: Propozycja PO jest niepoważna