w

Ziobro: Liczba postępowań o naruszenie uczuć religijnych wzrosła o 1400% na przestrzeni 6 lat

Fot. Twitter

Podczas konferencji prasowej Zbigniew Ziobro odniósł się do obywatelskiego projektu, który ma na celu ochronę wyznania w naszym kraju. Zaznaczył on, iż inicjatywa przywróci wolność osobom wierzącym. Minister sprawiedliwości przedstawił statystyki, według których na przestrzeni zaledwie sześciu lat, liczba postępowań związanych z naruszeniem uczuć religijnych wzrosła czternastokrotnie.

– To jest projekt za wolnością. Każdy, kto jest za wolnością w wymiarze nie tylko pustych słów, ale również w wymiarze realnych działań – którym chciałby dać wyraz – powinien wspierać tego rodzaju zmiany, które chcemy wprowadzić do porządku prawnego. – powiedział minister sprawiedliwości.

– Niestety fakty mówią same za siebie. Otóż w latach 2009-15 w polskiej prokuraturze prowadzone były 163 postępowania o naruszenie tzw. uczuć religijnych. Kolejne 6 lat zmian, jakie niestety zaszły w naszej rzeczywistości sprawiły, że ilość takich postępowań wzrosła nie o 10%, nie o 100%, ale o 1400%. Tak więc w latach 2015-21 tych postępowań było już prowadzone 2435. Czy ktoś z Państwa zakwestionuje ten fakt? Czy ktoś powie, że nie są to dane obiektywne? Są one stwierdzone urzędowo, w związku z prowadzonymi postępowaniami. To o czymś świadczy. Nikt nie jest w stanie zamknąć oczu i udawać, że problemu nie ma. – wyliczał Zbigniew Ziobro.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Ładowanie…

0

Mateusz Wagemann: Projekt “W obronie chrześcijan” trafi do pierwszego czytania w Sejmie

Kaczmarczyk: Jako Polska rodzina nie powinniśmy się dawać podzielić [WIDEO]