w ,

Zmarł mec. Hambura. Przez lata walczył z niemieckim Jugendamt o polskie dzieci…

“Niestety mimo tytanicznej pracy lekarzy w Aninie, w dniu dzisiejszym odszedł od nas mec. Stefan Hambura” – poinformowała na Facebooku rodzina zmarłego. Adwokat miał 59 lat.

30 kwietnia rodzina Stefana Hambury poinformowała za pośrednictwem mediów społecznościowych, że mecenas jest reanimowany. Jeszcze w tym samym dniu dodano, że po wielogodzinnej reanimacji mecenas jest w stanie śpiączki, a sytuacja nadal jest krytyczna…

Walczył o Polaków, wielki patriota!

Mec. Hambura zajmował się w imieniu mieszkających w Niemczech polskich rodziców (z mieszanych polsko-niemieckich małżeństw) walką z urzędami ds. młodzieży (Jugendamt), które odebrały im dzieci na rzecz niemieckich współmałżonków.

W 2007 reprezentował Związek Byłych Więźniów Politycznych Hitlerowskich Więzień i Obozów Koncentracyjnych, domagających się od niemieckiego ministerstwa finansów dodatku pielęgnacyjnego oraz zadośćuczynienia. Złożył m.in. zapytanie do Sądu Najwyższego, który sąd jest właściwy w tych sprawach.

W 2007 był pełnomocnikiem Anny Walentynowicz w wygranej sprawie przeciwko twórcom filmu Strajk w reżyserii Volkera Schlöndorffa, którym sąd zakazał utożsamiania bohaterki Agnieszki z działaczką NSZZ „Solidarność”, gdyż historia przedstawiona w filmie znacząco i na niekorzyść jej wizerunku różni się od jej biografii

W 2009 zwrócił się w imieniu najważniejszych organizacji polonijnych w Niemczech pisemnie do kanclerz Angeli Merkel w sprawie uchylenia nazistowskiego rozporządzenia w sprawie organizacji polskiej grupy narodowej, dyskryminującego polską mniejszość, odbierającego jej status mniejszości narodowej i konfiskującego mienie organizacji polskich. Apel w sprawie uchylenia nazistowskiego rozporządzenia stanowił pierwszą od lat wspólną inicjatywę organizacji polonijnych w Niemczech.

2 komentarze

Dodaj odpowiedź
  1. Panie Boże,pytam się dlaczego,dlaczego zabrałeś tak dobrego, wspaniałego,inteligentnego człowieka który pomagał ludziom. Dlaczego odchodzą sami dobrzy ludzie?. Panie Hamburga był,jest i pozostanie na zawsze w moim sercu za dobroć jaka okazał pan ludziom.Rodzinie z całego serca składam kondolencje,tak mi przykro. Tyle lat się znaliśmy z Berlina. Niech Aniołowie zabiorą twe duszę do Raju.Zegnaj.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.

Ładowanie…

0

Minister Łukasz Szumowski z nagrodą “OSOBOWOŚĆ ROKU”. Gratulacje!

Redaktor Karnowski obnaża bliskie związki Zbigniewa Stonogi z redaktorem Gazety Wyborczej [WIDEO]