Zmarła Maria Czubaszek. W swoim życiu zamordowała dwójkę dzieci.

28
50835

Nie żyje Maria Czubaszek. Pisarka i satyryk, autorka tekstów piosenek, scenarzystka, felietonistka, dziennikarka i juror licznych przeglądów kabaretowych. Miała 76 lat.

Cóż, jestem prawicowym chamem i nie uważam, że o zmarłych trzeba mówić dobrze. Moim zdaniem Czubaszek nie zasłużyła się niczym szczególnym dla Polski a być może przez jej wypowiedzi, wiele młodych dziewcząt wykonało aborcję… być może dzięki Czubaszek nie urodził się następca Chopina, Kopernika czy Skłodowskiej.

Moim zdaniem była jednym z tych “autorytetów III RP”, które w normalnym kraju powinny żyć na marginesie społeczeństwa a nie brylować w mediach.

“Zrobiłam to dwa razy. Nigdy z tego powodu nie miałam traumy, tylko mówiłam: Boże, jak to cudownie, że ja to zrobiłam” – tymi słowami pisarka przyznała się do morderstwa… Zarzekała się, że nie lubi dzieci i zrobiłaby wszystko, żeby tylko nie rodzić.

Maria Czubaszek była stałą komentatorką „Szkła kontaktowego” nadawanego w TVN24, była związana z Telewizją Polską, gdzie była współprowadzącą cykl „Czubaszek na śniadanie” wraz z Alicją Resich-Modlińską. Maria Czubaszek była gościem XX Przystanku Woodstock w ramach „Akademii Sztuk Przepięknych”.

20 maja 2009 z rąk ministra kultury i dziedzictwa narodowego, Bogdana Zdrojewskiego, odebrała Złoty Medal „Zasłużony Kulturze Gloria Artis”

EDIT – 13 – 5 – 2016 – godz. 8:50

Każdy może mieć własne zdanie. Ten blog służy wyrażaniu moich opinii, a komentarz dotyczący Marii Czubaszek jest odpowiedzią na powszechny zachwyt jej osobą w mediach takich jak Gazeta Wyborcza czy TVN.

W kwestii aborcji uważam, że nie ma dyskusji, jest to kwestia światopoglądowa, dla mnie jest to morderstwo tożsame z zabiciem np. 5-latka. Jeśli ktoś ma inne zdanie to żadne argumenty go nie przekonają. Maria Czubaszek relatywizowała znaczenie tego czynu.

Przypomnę tylko, że wielki internetowy bojkot Empiku w poprzednie święta Bożego Narodzenia miał miejsce właśnie ze względu na wykorzystanie w świątecznej reklamie wizerunku Marii Czubaszek.

Użyłem łagodnych określeń w stosunku do tej kobiety, dużo dosadniej stwierdził Wojciech Cejrowski: porównując ją do “gnijącej śliwki, którą należy usunąć z kosza, by nie zgniły inne zdrowe.”, dodaje: “Te rączki i nóżki, które kazała rozszarpać, bo “nie lubi dzieci”, czekają gdzieś tam w niebie, na mamusię, która je kazała spuścić do kibla. Oby się doczekały. Oby w porę przyszło nawrócenie”

Nie zamierzam milczeć kiedy kolejny raz do rangi autorytetów wystawia się takie osoby – to jest moje zdanie i mam do niego pełne prawo. Nie milczałem również kiedy zmarł Władysław Bartoszewski, Bronisław Geremek czy Wojciech Jaruzelski. Z całą pewnością nie będę milczeć kiedy na drugi świat przeniesie się Adam Michnik…

Komentarze:

komentarzy

28 KOMENTARZE

 1. Jeżeli nie chciała rodzić to miała się wysterylizować ja sterylizuje się suki by nie miały młodych a nie poddawać się aborcji. Mam nadzieję że smaży się w piekle – jakie by nie było !!

 2. Taaaa. Wiele osób hołubionych przez tzw. prawicę nie zasłużyło się niczym szczególnym dla Polski, na przykład Lech Kaczyński… Symptomatyczny bełkot dla tzw. prawicy…

 3. No to, Dareczku, zdefiniuj pojęcie “człowiek”. Potem zdefiniuj pojęcie “dziecko”. Potem zdefiniuj pojęcie “morderstwo”. I tylko nie wyskakuj z religijnymi “definicjami” – no chyba, że chcesz jeszcze bardziej podkreślić poziom zdebilnienia religijnego, ciemnego motłochu.

 4. Panie autorze. Tekst jest idiotyczny, przesiąknięty jadem i przeciwny wartościom, na które się pan powołujesz. Pani Maria był ateistką i gówno panu do tego jakie decyzję podjęła. Takie oszołomy jak Pan, powinny pojąć, że jak ktoś nie jest katolikiem to ma nauczanie biskupów w nosie. A żeby było śmiesznie i strasznie głupio, to KK dopuszczał aborcję kiedyś twierdząc, że dusza u faceta pojawia się po 40, a u kobiety po 80 dniach, więc jak pan chcesz se wierzyć w te wszystkie banialuki, to pana prywatna sprawa. Jestem za tym, aby wprowadzić zakaz aborcji ale tylko dla katolików i od reszty odpierdolić się, bo nie wasz interes – zająć się sobą. Największy wzrost zabiegów aborcji (co trzecia ciąża kończy się aborcją), odnotowano w krajach Ameryki Łacińskiej. Mieszkańcy Ameryki Łacińskiej są w przeważającej części chrześcijanami, większość z nich jest katolikami. Katolicy stanowią około 70% populacji. Co z tego wynika? Tam gdzie jest 70 do 90% katolików, statystyki robią katolicy. Wyniki tego raportu są tylko kolejnym dowodem na to, że nauki Kościoła katolickiego nie dość, że nie działają, to na dodatek wywołują szkody. http://polskiateista.pl/kaprawymokiem/zakaz-aborcji-dla-katolikow/

 5. Mówisz, że jesteś osobą o poglądach prawicowych? A z Twojej postawy wynika coś zupełnie innego, bardziej lewackie zachowanie. Chodzisz do kościoła? Jeśli nie, to już pogrzebałeś swoje prawicowe tezy, które mają swoje podstawy u stóp Chrystusa, a nawet wcześniej w wierze judaistycznej. Jeśli zaś jesteś osobą wierzącą to modlisz się słowami “wieczny odpoczynek racz im dać Panie”. Im znaczy wszystkim. Nie ma w modlitwie przecież słów “…im oprócz ___ dać Panie”. Oceniać masz prawo, ale pamiętaj, że osądzanie jest sprawą Boga. Kościół mówi, że trzeba chroni życie ludzkie, ale to jest nauka kościoła. Dajmy żyć każdemu jak chce. Bo inaczej każdy z nas będzie zagrożony coraz bardziej na tym świecie. Po śmierci osądzi nas nasz Bóg i choć jeden jest kościół, jeden jest Bóg to jednak słowo Boże ma tyle interpretacji ile jest ludzi na świecie. Każdy ma swojego stwórcę, swojego Boga i to przed nim będzie odpowiadać. Pani Marii życzę powodzenia w drodze na ostatniej prostej ku życiu wiecznemu. Wieczny odpoczynek racz Jej dać Panie a światłość wiekuista niechaj Jej świeci. Amen.

 6. Wstydze się za takie infantylne wypowiedzi jako Polka. Maria Czubaszek miała prawo usunąć ciąże. A teraz ma prawo do spokoju. Zakłamani katolicy – nie zabierajcie głosu niepytani.

 7. Być może z Marii Czubaszek nie narodził się następca Chopina czy Skłodowskiej -Curie , pewne jest natomiast, ze taki następca nie narodził się z Darka Mateckiego.

 8. Gdybyście Wy wszyscy obrońcy życia od poczęcia wkładali tyle energii i czasu w pomaganie niechcianym, niekochanym, odtrąconym dzieciom co w agitację na rzecz zakazu aborcji, nie byłoby problemu dzieci niechcianych. Jak często bywa Pan w domach dziecka, domu samotnej matki lub w innych instytucjach zajmujących się opieką nad porzuconymi dziećmi, żeby pomagać w trudach życia tychże dzieci? Dwa razy w tygodniu? Codziennie? Czy ogranicza się Pan tylko do mówienia innym, według jakich prawd i praw mają żyć, żeby Pana sumienie zadowolić?

 9. “być może dzięki Czubaszek nie urodził się następca Chopina, Kopernika czy Skłodowskiej.” hahaha równie dobrze można napisać “być może dzięki Czubaszek nie urodził się następca Hitlera, Bin Ladena etc.” – bo jeśli rodzi się dziecko, którego się nie chce i nie jest się w stanie dać mu miłości (nie wszystkie kobiety mają instynkt macierzyński i tego pragną) to różnie może bywać (większość seryjnych morderców miało problemy w dzieciństwie).

 10. Niestety ludzie jeszcze długo nie będą myśleć samodzielnie. Takich ludzi jak Czubaszek jest tysiące więc pisanie o tym jaka ona była zasłużona jest delikatnie mówiąc niestosowne. Po tym co zrobiła i co o tym sądziła dla mnie była zwykłą dzieciobójczynią. Wszystko inne co zrobiła niestety blaknie przy tym haniebnym czynie którego dokonała i którego się nie wstydziła.

  • Ten, któremu religia wykasowała mózg, pisze coś o “samodzielnym myśleniu” – BUAHAHAHA!!! Zdefiniuj najpierw pojęcie “dziecko” – zobaczymy jak dobry jesteś w “samodzielnym myśleniu” :)

 11. Jeśli ktoś uważa, że była beznadziejna i się nie zasłużyła, to też jest nieco mało obiektywny. Była znakomitą felietonistką, satyrykiem i miała bardzo fajne poczucie humoru. Pisała świetnie, a w Spadkobiercach była przezabawna. Ogólnie bardzo błyskotliwa osoba – wiadomo, że można nie podzielać jej poglądów (zauważyłam też, że ona pewne rzeczy mówiła specjalnie, właśnie w ramach kontrowersji i takiej jakby autoironii), ale nie można od razu uznać, że była beznadziejna i nic nie robiła. Dobrze, że poddała się aborcji, jeśli miała tej dwójki nie znosić do końca życia i uczynić je nieszczęśliwymi. Nie każdy nadaje się na matkę, a tragedią jest także to, że takie nienadające się na matki, mają dzieci i je krzywdzą… Szkoda, że obrona życia poczętego kończy się wraz z urodzeniem tego dziecka, a potem religijni prawicowcy uśmiechają się do siebie z poczuciem spełnionego obowiązku, podczas gdy owe dziecko jest nieszczęśliwe i niekochane, często w biedzie.

   • Panie Dariuszu … zawsze z przyjemnością czytam Pana teksty i puszczam je w obieg. Ale teraz grubo , oj bardzo grubo Pan przesadził z wolnością słowa. Powinien Pan zdecydowanie wziąć na wstrzymanie. Myślę , że ponieważ jest Pan mądrym człowiekiem , za jakiś czas będzie Panu nawet wstyd z powodu tego artykułu. Tak się nie robi . Bez tłumaczenia . Tak się po prostu nie robi. A Maria Czubaszek niech spoczywa w spokoju.

   • Panie Leszku, dziękuję za wyważoną opinię, każdy może mieć własne zdanie. Ten blog służy wyrażaniu moich opinii, a komentarz dotyczący Marii Czubaszek jest odpowiedzią na powszechny zachwyt jej osobą w mediach takich jak Gazeta Wyborcza czy TVN.

    W kwestii aborcji uważam, że nie ma dyskusji, jest to kwestia światopoglądowa, dla mnie jest to morderstwo tożsame z zabiciem np. 5-latka. Jeśli ktoś ma inne zdanie to żadne argumenty go nie przekonają. Maria Czubaszek relatywizowała znaczenie tego czynu.

    Przypomnę tylko, że wielki internetowy bojkot Empiku w poprzednie święta Bożego Narodzenia miał miejsce właśnie ze względu na wykorzystanie w świątecznej reklamie wizerunku Marii Czubaszek.

    Użyłem łagodnych określeń w stosunku do tej kobiety, dużo dosadniej stwierdził Wojciech Cejrowski: porównując ją do “gnijącej śliwki, którą należy usunąć z kosza, by nie zgniły inne zdrowe.”, dodaje: “Te rączki i nóżki, które kazała rozszarpać, bo “nie lubi dzieci”, czekają gdzieś tam w niebie, na mamusię, która je kazała spuścić do kibla. Oby się doczekały. Oby w porę przyszło nawrócenie”

    Nie zamierzam milczeć kiedy kolejny raz do rangi autorytetów wystawia się takie osoby – to jest moje zdanie i mam do niego pełne prawo. Nie milczałem również kiedy zmarł Władysław Bartoszewski, Bronisław Geremek czy Wojciech Jaruzelski. Z całą pewnością nie będę milczeć kiedy na drugi świat przeniesie się Adam Michnik…

   • Cóż…,”Życie jest za piękne, aby żyć normalnie” jak mawiała Maria Czubaszek . Lecz gdy poświęci Pan chwilkę na przeczytanie garści cytatów z jej powiedzonek ( poniżej) , zobaczy Pan ile razy mówi ona o …mężczyznach… , ślubie… , śmierci… , samotności… i … o pieniądzach wreszcie – pieniądzach które sama , bo bez mężczyzny musiała jakoś zdobywać aby przeżyć… Porównuje Pan zgorzkniałą kobietę “z przeszłością” …- jak śpiewał Pietrzak , z jej smutną ,własną , kobiecą przeszłością , kobietę walczącą o przetrwanie… – z nienawidzącym Polski i Polaków Żydem Gieremkiem , z żydowskim konfidentem Bartoszewskim , z naiwnym ( głupim ?) politrukiem Jaruzelskim , który zaczął od “obrony socjalizmu” wprowadzając w Polsce stan wojenny aby potem dać się owinąć wokół palca Rockefellerowi ? Jedna kobiecina , w młodości przecież robiąca sobie samej gwałt na ciele a nie , w młodości przecież a nie gdy miała 76 lat , to to samo co …Hitler i Stalin a może nawet i sam …Aaron Schechter ?!?! … Zgroza , zgroza …należy ją potępić… albowiem , to ona doprowadziła Polskę swoimi aborcjami do zgnilizny i rozpadu , co w konsekwencji przyniesie nam prędzej czy później V , VI czy nawet VII rozbiór… Czy wie Pan ile mądrych kobiet, liczących sobie teraz już trochę lat po pięćdziesiątce ( o dokładnym wieku kobiety się nie pisze…- TAK TEŻ NIE WYPADA … PO PROSTU NIE WYPADA Panie Dariuszu …) przeżyło w miarę godnie swoje życie , wykształciło się , dochowało dzieci i wnuków… po dokonanych aborcjach , w czasach tej wrednej , socjalistycznej Polski Ludowej ? Ale po dorobieniu się ..malutkim aby stanąć na nogi… aby starczyło.na wychowanie choćby pierwszego dziecka i odrobinę radości z bycia kobietą, To była dojrzałość a nie zbrodnia Panie Dariuszu. Dojrzałość i mądrość , tragiczna mądrość w wieku 20 – stu , 25 -ciu lat aby poddać się aborcji , gdy PĘKŁA PO PROSTU NOŻ KURWA MAĆ JUŻ DRUGI RAZ ! – GUMA W PREZERWATYWIE !!!, zrobiona przez firmę “STOMIL”…. Jedyne co można Marii Czubaszek istotnie zarzucić, to w odróżnieniu od prowadzących szynkwasy Żydów nie rozpijanie a …rozpalanie społeczeństwa. Bo paliła jak smok. I gdy kiedyś jak Bóg da znajdę się przy Jej grobie , to jednego papierosa zapalę sobie a drugiego położe na jej mogiłę… Bogu czasem trzeba zaśmiać się w twarz , diabłu trzeba śmiać się non-stop w jego wredny pysk. Są ludzie żywi nie chcący być marionetkami w rękach tych dwóch graczy a taki8m człowiekiem była Maria Czubaszek. Zgorzniała , samotna…, nie mająca dzieci , bo nie mogłaby by im dać ciepła …, “kobieta wyklęta” nawet po śmierci jak widać…a próbująca na przekór wszystkiemu cieszyć się , że po prostu żyje… Czego i Panu życzę. Z poważaniem… L.B. http://www.wyrwanezkontekstu.pl/literatura/maria-czubaszek-najmocniejsze-slowa-kobiety-wykletej/

   • Szkoda, że się tak jednoznacznie nie wypowiedziałeś o świętym obrońcy pedofili Wojtyle. Wiesz ile dzieci ten śmieć ma na sumieniu?

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here