ZMASAKROWANIE programu Nowoczesnej Ryszarda Petru! /Korwin, Wipler, Anacki, Mentzen, Jabłoński

2
10890

Konferencja prasowa: Krytyka programu Nowoczesnej Ryszarda Petru
Janusz Korwin-Mikke (poseł do PE, prezes partii KORWiN), Przemysław Wipler (wiceprezes partii KORWiN), Sławomir Mentzen, Robert Anacki, Artur Jabłoński (partia KORWiN).

Nowoczesna publikując swój program, co warto podkreślić – dopiero po wyborach, odkryła karty. Okazało się, że pod tym szyldem i uśmiechniętymi twarzami polityków w drogich garniturach, kryje się dyktatura politycznej poprawności. W tym programie nie ma nic nowego i nowoczesnego. Nowoczesna okazuje się partią dużo bardziej lewicową i antywolnościową niż PO i SLD, co potwierdziła czarno na białym w swoim programie. Partia KORWiN ostrzega wszystkich wolnościowców, wolnorynkowców i przedsiębiorców – nie dajcie się nabrać na te eleganckie garnitury i uśmiechy. Przeczytajcie ich program.

Prezes Janusz Korwin-Mikke mówił podczas konferencji prasowej: Nowoczesna miała być partią liberalną. Ale już po niecałym roku istnienia, kiedy nawet nie była u władzy, dopasowała się do PO. Jest jak skrzyżowanie PO z Ruchem Palikota.

         – Rok temu wydawało nam się, że w Nowoczesnej mamy poważnego konkurenta, jeśli chodzi o wyborcę wolnorynkowego. Po lekturze programu Nowoczesnej wiemy, że nie jest to partia ani nowoczesna, ani liberalna, ani wolnościowa – mówił wiceprezes Przemysław Wipler. – Na 124 stronach programu znajdujemy więcej ładnych, kolorowych zdjęć z twarzą Ryszarda Petru niż nowych, świeżych postulatów programowych. To nie jest dla nas zaskakujące.

Doktor Sławomir Mentzen, szef projektu „Dobry Rząd” i lider partii KORWiN w okręgu toruńskim, wymieniał lewicowe postulaty partii Ryszarda Petru: Nowoczesna chce wprowadzić elektroniczny system ewidencji płatności, obowiązkową e-fakturę, obowiązkowe ubezpieczenia od ryzyka rynkowego dla rolników, obowiązkowe przedszkole dla pięciolatków, 50% podatek od zysku ze sprzedaży ziemi, ograniczenie umów zlecenia i obrotu gotówkowego. Zamierza utrzymać program 500+, dopłaty do mieszkań, progresywny PIT, płacę minimalną, ZUS, popiera TTIP, chce wiedzieć, ile pijemy i palimy oraz jak się leczymy Oni są na lewo od SLD i PO. Wolnościowi wyborcy powinni trzymać się możliwie jak najdalej od Nowoczesnej.

         – Program Nowoczesnej to lewicowe, lewackie odgrzewane kotlety. Mieliśmy to już u Palikota, w Platformie Obywatelskiej, w tej chwili PiS postuluje podobne rzeczy, a Ryszard Petru stara się ich naśladować – mówił Robert Anacki, członek zarządu partii KORWiN i lider struktur w regionie lubuskim. – Jako przedsiębiorca, czytając ten program, miałem wrażenie, że Ryszard Petru pisał go na smyczy korporacji, pod ich dyktando.

Artur Jabłoński, członek zarządu ROMB-u i lider partii KORWiN w okręgu koszalińskim,  zauważył:- Na 124 stronach programu Nowoczesnej nie ma ani słowa o tym, co dla mnie jest synonimem wolności – a w końcu nazywają się partią wolnościową. Niie ma ani słowa na temat dostępu Polaków do broni. Ten rząd, który uzbroi Polaków, odda im honor i prawo posiadania broni, będzie prawdziwie polskim rządem.

Za: partiakorwin.pl

Komentarze:

komentarzy

2 KOMENTARZE

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here