ZMASAKROWANIE programu Nowoczesnej Ryszarda Petru! /Korwin, Wipler, Anacki, Mentzen, Jabłoński

2
10740

Konferencja prasowa: Krytyka programu Nowoczesnej Ryszarda Petru
Janusz Korwin-Mikke (poseł do PE, prezes partii KORWiN), Przemysław Wipler (wiceprezes partii KORWiN), Sławomir Mentzen, Robert Anacki, Artur Jabłoński (partia KORWiN).

Nowoczesna publikując swój program, co warto podkreślić – dopiero po wyborach, odkryła karty. Okazało się, że pod tym szyldem i uśmiechniętymi twarzami polityków w drogich garniturach, kryje się dyktatura politycznej poprawności. W tym programie nie ma nic nowego i nowoczesnego. Nowoczesna okazuje się partią dużo bardziej lewicową i antywolnościową niż PO i SLD, co potwierdziła czarno na białym w swoim programie. Partia KORWiN ostrzega wszystkich wolnościowców, wolnorynkowców i przedsiębiorców – nie dajcie się nabrać na te eleganckie garnitury i uśmiechy. Przeczytajcie ich program.

Prezes Janusz Korwin-Mikke mówił podczas konferencji prasowej: Nowoczesna miała być partią liberalną. Ale już po niecałym roku istnienia, kiedy nawet nie była u władzy, dopasowała się do PO. Jest jak skrzyżowanie PO z Ruchem Palikota.

         – Rok temu wydawało nam się, że w Nowoczesnej mamy poważnego konkurenta, jeśli chodzi o wyborcę wolnorynkowego. Po lekturze programu Nowoczesnej wiemy, że nie jest to partia ani nowoczesna, ani liberalna, ani wolnościowa – mówił wiceprezes Przemysław Wipler. – Na 124 stronach programu znajdujemy więcej ładnych, kolorowych zdjęć z twarzą Ryszarda Petru niż nowych, świeżych postulatów programowych. To nie jest dla nas zaskakujące.

Doktor Sławomir Mentzen, szef projektu „Dobry Rząd” i lider partii KORWiN w okręgu toruńskim, wymieniał lewicowe postulaty partii Ryszarda Petru: Nowoczesna chce wprowadzić elektroniczny system ewidencji płatności, obowiązkową e-fakturę, obowiązkowe ubezpieczenia od ryzyka rynkowego dla rolników, obowiązkowe przedszkole dla pięciolatków, 50% podatek od zysku ze sprzedaży ziemi, ograniczenie umów zlecenia i obrotu gotówkowego. Zamierza utrzymać program 500+, dopłaty do mieszkań, progresywny PIT, płacę minimalną, ZUS, popiera TTIP, chce wiedzieć, ile pijemy i palimy oraz jak się leczymy Oni są na lewo od SLD i PO. Wolnościowi wyborcy powinni trzymać się możliwie jak najdalej od Nowoczesnej.

         – Program Nowoczesnej to lewicowe, lewackie odgrzewane kotlety. Mieliśmy to już u Palikota, w Platformie Obywatelskiej, w tej chwili PiS postuluje podobne rzeczy, a Ryszard Petru stara się ich naśladować – mówił Robert Anacki, członek zarządu partii KORWiN i lider struktur w regionie lubuskim. – Jako przedsiębiorca, czytając ten program, miałem wrażenie, że Ryszard Petru pisał go na smyczy korporacji, pod ich dyktando.

Artur Jabłoński, członek zarządu ROMB-u i lider partii KORWiN w okręgu koszalińskim,  zauważył:- Na 124 stronach programu Nowoczesnej nie ma ani słowa o tym, co dla mnie jest synonimem wolności – a w końcu nazywają się partią wolnościową. Niie ma ani słowa na temat dostępu Polaków do broni. Ten rząd, który uzbroi Polaków, odda im honor i prawo posiadania broni, będzie prawdziwie polskim rządem.

Za: partiakorwin.pl

Komentarze:

komentarzy

2 COMMENTS

  1. Partia zrobiona na szybko, że nawet programu na czas nie miała… To, że nie różni się zbytnio od PO, było wiadome od początku. Na kim mieli zaczerpnąć lepsze wzorce? :P

LEAVE A REPLY

Please enter your comment!
Please enter your name here