Żydzi uciekają z Francji. Są masowo prześladowani przez islamistów!

2
29757

Francuscy obywatele pochodzenia żydowskiego nieprzerwanie od roku 2006 padają ofiarą aktów przemocy i wandalizmu muzułmańskich ekstremistów. Mimo radykalnych działań podejmowanych przez rządzących nie udaje się powstrzymać exodusu Żydów z republiki.

Tylko w ciągu ostatnich trzech lat z Francji wyemigrowało ponad 20 tys. Żydów. Jest to efekt serii antysemickich ataków organizowanych przez przedstawicieli radykalnego islamu. Do najtragiczniejszych z tego typu zdarzeń należy zamach na paryski sklep z koszerną żywnością, dokonany przez Państwo Islamskie (IS) na początku 2015 roku. W jego wyniku zginęło czterech zakładników.

Ubiegłoroczne działania francuskich władz w postaci oddelegowania dodatkowych 12 tys. żołnierzy i policjantów do ochrony osiedli żydowskich  przyniosły widoczne efekty w postaci znacznego spadku antysemickich incydentów (rok 2015 – 800, rok 2016 –  300). Mimo to Żydzi otwarcie przyznają, że nadal nie czują się bezpiecznie, co potwierdzają kolejne fale żydowskiego exodusu znad Sekwany.

https://www.youtube.com/watch?v=E-HBhI5QDFo

Silna indoktrynacja dokonywana przez organizacje terrorystyczne na mieszkających we Francji islamistach, to zdaniem Zbigniewa Stefaniuka, główny powód problemów Żydów z państwa znad Loary. W swojej wypowiedzi, której udzielił on „Gazecie Polskiej Codziennie”, zauważa, że antyżydowską propagandę widać już w szkołach podstawowych, w których muzułmańskie dzieci powtarzają antysemickie hasła.

Z opublikowanych przez francuską agencję prasową AFP informacji wynika, że w roku 2014 Francję opuściło 7,2 tys. Żydów; w roku 2015 – 7,2 tys., zaś w roku ubiegłym – ponad 5 tys. Wyjeżdżali oni najczęściej do Izraela, Stanów Zjednoczonych, Kanady i Wielkiej Brytanii. Z innych badań, które przeprowadził w roku 2013 Eurostat, dowiadujemy się, że 74 proc. francuskich Żydów  ukrywa swoją tożsamość w obawie przed muzułmańskimi atakami.

Za: pch24.pl, źródło: „Gazeta Polska Codziennie”

Komentarze:

komentarzy

2 COMMENTS

LEAVE A REPLY

Please enter your comment!
Please enter your name here