13 Grudnia W Polsce - PrawicowyInternet.pl
czwartek, 2 lipca, 2020

13 Grudnia W Polsce

on

- Reklama-
- Reklama -
- Reklama -

Opis: Przed świętami naszła mnie refleksja na temat grudniowych wydarzeń w 1970 i w 1981 roku kiedy to do strajkujących robotników otworzono ogień. Owocem tych przemyśleń jest ta właśnie piosenka. Moje pokolenie pamięta doskonale stan wojenny: kilometrowe kolejki po wszystko, kartki na cukier, mięso itp. Po 22-ej nie wolno było wychodzić z domu. W ciągu dnia trzeba było poruszać się w grupach 3 osobowych. Inne były kontrolowane. Sławne hasło: “powyżej trzech to banda”. To wielki dar że te święta możemy spędzić spokojnie…
Szczęśliwego Nowego Roku 2014 dla wszystkich tych, którzy cierpliwie wysłuchają do końca całej piosenki i poświecą te niecałe 4 minuty na chwile zadumy!!!

[youtube height=”HEIGHT” width=”WIDTH”]https://www.youtube.com/watch?v=QAggKD81-f0[/youtube]


Stan Wojenny w Piosence: Stan Wojenny
stanwojennypiosenki
stanwojennypiosenki

Komentarze:

komentarzy

- Reklama -
Konserwatywny blog informacyjny. Główne zasady: weryfikujemy udostępniane wiadomości, zawsze jesteśmy po stronie polskiej racji stanu, obnażamy zagrożenia, które czyhają na naszą Ojczyznę. Zapraszamy do współpracy!
134,770FaniLubię
18,041ObserwującyObserwuj
115,000SubskrybującySubskrybuj
Jeśli chcesz wesprzeć finansowo działalność mojego bloga oraz kanału na YouTube, możesz to zrobić poniżej

Musisz przeczytać!

[WYWIAD] Ksiądz, który ratuje życia!

2
Wywiad nagrany 13 kwietnia 2019 roku, przed szczecińskim Marszem dla Życia. 💬 Wywiad z ks. Tomaszem Kancelarczykiem, prowadzącym Fundację Małych Stópek pomagającą kobietom w trudnej...
Blog Dariusza Mateckiego

PrawicowyInternet.pl jest moim blogiem, który działa obok kanału na YouTube o tej samej nazwie. Zapraszam Was na mój prywatny fanpage na Facebooku oraz na mojego Twittera.

Komentarze:

komentarzy