w ,

33 procent społeczeństwa popiera Prawo i Sprawiedliwość

33 proc. badanych, którzy zadeklarowali udział w najbliższych wyborach parlamentarnych, zagłosowałoby na PiS, 22 proc. na PO, po 8 proc. na Nowoczesną i Kukiz’15 – wynika z lutowego sondażu Kantar TNS.

Pozostałe partie nie przekroczyłyby 5 proc. progu wyborczego. Partia rządząca odnotowała trzypunktowy spadek w porównaniu do wyników z poprzedniego miesiąca. Platforma Obywatelska uzyskała od styczniowego badania trzypunktowy wzrost. Na trzecim miejscu uplasowały się ex aequo dwa ugrupowania: Nowoczesna i Kukiz’15 z poparciem na poziomie 8 proc.

W porównaniu z wynikami sprzed miesiąca notowania Kukiz’15 spadły o 4 pkt. proc., natomiast Nowoczesnej utrzymały się na podobnym poziomie. Poparcie dla pozostałych partii nie uległo znaczącej zmianie. Nieco poniżej progu wyborczego znalazłyby się PSL i SLD, które w tym miesiącu osiągnęły wynik na poziomie 3 proc. Partia Razem, partia Wolność (dawniej KORWiN) oraz Twój Ruch w lutym osiągnęły poparcie na poziomie 1 proc.

Spośród ogółu osób, które zapowiedziały zamiar głosowania, 20 proc. badanych nie było zdecydowanych, komu udzieliliby poparcia. Odsetek osób niezdecydowanych wzrósł w porównaniu do poprzedniego miesiącu aż dwukrotnie.

Informacja prasowa: www.stefczyk.info

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.

Ładowanie…

0

Pomoc publiczna dla niemieckich i francuskich stoczni była legalna. Dla polskich już nie, bo rząd PO uznał, iż „nie wypada” spierać się z Brukselą

dr Sławomir Mentzen MASAKRUJE ustawę Morawieckiego! Mocne uderzenie w przedsiębiorców?