w ,

500 mln drzew rocznie sadzą Lasy Państwowe. Co w tym czasie robią pseudoekolodzy?

Lasy Państwowe każdego roku sadzą ok. 500 mln drzew, to oznacza, że w ciągu minuty jest posadzonych ich aż tysiąc. Dzięki temu lasów w Polsce przybywa. Lesistość w Polsce wynosi obecnie ok. 30 proc., a tuż po II wojnie światowej wynosiła niespełna 21 proc. Pod względem powierzchni lasów (9215 tys. ha) Polska znajduje się na 6. miejscu, natomiast pod względem wielkości zasobów drzewnych (2491 mln m3) na 4. miejscu wśród krajów Unii Europejskiej.

Gdzie w tym czasie są pseudoekolodzy z takich organizacji jak Greenpeace? Jaką rzeczywistą pracę wykonują dla polskiej przyrody? W ostatnich latach doprowadzili do unicestwienia dużej części Puszczy Białowieskiej. Więcej o tym w poniższym filmie. Inna “ekologiczna” organizacja WWF w ciągu roku na pensje dla zawodowych aktywistów wydała 3 miliony złotych!

Dlaczego Greenpeace blokował wycinkę Puszczy w Polsce, a nie miał nic przeciwko dużo większej wycince w niemieckiej Bawarii? Ludzie z Greenpeace brali udział w blokowaniu prac w puszczy, przykuwali się do maszyn. Awantura, jaką rozpętali wraz z innymi organizacjami, objęła całą Unię Europejską, była o tym mowa w Parlamencie Europejskim, sprawa trafiła do unijnych sądów.

Minister Środowiska Michał Woś odwołał się niedawno do działań prof. Szyszko: “nawiązując do Puszczy Białowieskiej, NIK przedstawiło raport, który wskazał, że w 2013 i 2014 popełniono tam gigantyczne błędy, kiedy bez podstawy prawnej podejmowano decyzje o wstrzymaniu pewnych prac pielęgnacyjnych, które doprowadziły do tego, że kornik się straszliwie rozprzestrzenił. Decyzja późniejsza z 2016 r. pana prof. Szyszko to był ostatni moment, by podjąć radykalne działania i być może zwyciężyć z kornikiem. Ta decyzja miała swój uzasadnienie przyrodnicze”.

Posadzą drzewa na ponad 53 tys. ha

W tym roku leśnicy posadzą drzewa na ponad 53 tys. ha. Warto wiedzieć, że w miejscu jednego wyciętego drzewa sadzi się ok. 13 młodych. W polskich lasach systematycznie zwiększa się również udział innych gatunków niż sosna, głównie liściastych. Leśnicy odchodzą od monokultur, to oznacza, że dostosowują skład gatunkowy drzewostanu do naturalnego dla danego terenu.

Dzięki temu udział drzewostanów liściastych od czasów zakończenia II wojny światowej zwiększył się z 13 proc. do 24 proc. Coraz częściej są sadzone dęby, jesiony, klony, jawory, wiązy, a także brzozy, buki, olchy, topole, graby, osiki, lipy i wierzby.

Lasy Państwowe produkują ok. 800 mln sadzonek rocznie, z czego 500 mln sadzą LP. – 300 mln jest na sprzedaż. Pozostałe sadzonki są kupowane przez prywatnych właścicieli lasów, różne lasy miejskie, parki narodowe, osoby kupujące sadzonki do swoich ogrodów, nabywców zagranicznych itp. Często też sadzonki rozdajemy – mówi rzeczniczka Lasów Państwowych.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.

Ładowanie…

0

Simon Mol, tę historię trzeba przypominać, aby obnażać głupotę “postępowych” aktywistów!

[UDOSTĘPNIJ! SZUKAMY SPRAWCY] Ukradł pieniądze na zakupy do produkcji obiadów dla ratowników medycznych.