500 plus w praktyce. Piła w ciąży na umór, teraz chce odzyskać Mikołajka.

5
6733

Zachowanie 28-letniej Magdaleny Kurek, które pokazały media, wstrząsnęło Polską. W sierpniu ubiegłego roku kobieta będąc w 8. miesiącu ciąży chodziła pijana po poznańskich ulicach. Dziś deklaruje, że nie pije, i wraz z mężem chce odzyskać prawa do opieki nad swoim półrocznym synem Mikołajem, który przyszedł na świat mając 0,5 promila alkoholu. Chłopiec prawie nie widzi na oczka, przebywa obecnie w pogotowiu rodzinnym.

Mając świadomość, że tacy ludzie będą mnożyć swoje geny tylko po to aby dostawać do ręki po kilka tysięcy złotych miesięcznie z moich podatków, to CHCE MI SIĘ PŁAKAĆ. Powinny w polskim prawie pojawić się odpowiednie narzędzia do walki z taką patologią, kobieta, która w 8 miesiącu ciąży chodzi nawalona wódą powinna być przymusowo sterylizowana.

Moim zdaniem rozdawanie ludziom pieniędzy do ręki to jeden z najgorszych pomysłów rządu Prawa i Sprawiedliwości, można to było zrobić inaczej, poprzez odpisy od podatku, bądź w postaci bonów edukacyjnych na książki, przybory szkolne czy ubranka dla dzieci. Wyeliminowałoby to taką patologię!

Komentarze:

komentarzy

5 COMMENTS

  1. Za to wszystko odpowiedzialny jest Jarosław Kaczyński. Przez takich ludzi jak on mamy w Polsce tyle patologii i nierobów. A najbiedniejsi płacą na nich swoje ciężko zarobione pieniądze, żeby tamci mogli pić i ćpać. Wielu ludzi w tym kraju ciężko pracuje, a nie stać ich na zabawę z przyjaciółmi, wyjście do restauracji, nie mają samochodu, nie mają mieszkania, a muszą patrzeć na to, jak ich bezrobotni sąsiedzi szyderczo śmieją im się w twarz, zionąc alkoholem i chwaląc się swoją nową bryką. Tak działa to państwo, biednego stać tylko na jedzenie i ubranie z lumpeksu, a patologia wozi się furami, ćpa, robi dzieciaki. Wstyd mi, że jestem Polakiem.

  2. Nakreślono artykułem problem a sugerowane alternatywne rozwiązanie jeszcze gorsze. Cokolwiek się da takiej rodzinie czy gotówkę czy materiały to niestety pozostałe pieniądze przeznaczone zostaną na alkohol. Więc jakie to ma znaczenie? Fakt, mniej wydadzą na alkohol gdy będą to ubranka itd ale odpis od podatku????

    Nie mogę zrozumieć sposobu myślenia autora ale chyba nie ulega wątpliwości że nie problemem jest program 500+ ale fakt, że jej przymusowo nie leczyli tej mamuśki podczas ciąży (nie wiem czy jest takie prawo), ewentualnie po ciąży kara za zrobienie kaleki z dziecka i ostatecznie absolutny zakaz zwrotu dziecka.

    Co ma patologia do programu 500+ ???

LEAVE A REPLY

Please enter your comment!
Please enter your name here