6 razy zmieniała swoje nazwisko aby wjechać do Polski!

0
5084

Funkcjonariusze Straży Granicznej zatrzymali 37-letnią obywatelkę Rosji, która 6 razy zmieniała swoje nazwisko, żeby – mimo zakazu – móc przekraczać granicę i przemycać papierosy z obwodu kaliningradzkiego do Polski.

Mieszkanka obwodu kaliningradzkiego stawiła się 6 sierpnia na przejściu w Bezledach do kontroli granicznej na kierunku wjazdowym do Polski. W trakcie weryfikacji dokumentów tożsamości okazało się, że Rosjanka figuruje w bazach danych jako osoba, której wjazd i pobyt na terytorium Polski, jak i w strefie Schengen jest niepożądany do 2020 roku ze względu na popełnione wykroczenia (przemyt papierosów). By ominąć zakaz, 37-latka użyła podstępu, polegającego na zmianie swego poprzedniego nazwiska i w ten sposób uzyskała nowy paszport i wizę. Sześć razy próbowała przechytrzyć funkcjonariuszy SG, ale i tym razem kontrolerzy nie dali się oszukać.

Zatrzymana Rosjanka poniesie odpowiedzialność karną za wprowadzanie w błąd funkcjonariuszy SG i usiłowanie przekroczenia granicy państwowej wbrew przepisom – grozi jej kara pozbawienia wolności do lat 3.

Restrykcyjna polityka azylowa uszczelniła polskie granice! Brawo Straż Graniczna!

strazgraniczna.pl

Komentarze:

komentarzy

LEAVE A REPLY

Please enter your comment!
Please enter your name here