w ,

Aborcjonistki będą domagać się pełnej swobody zabijania nienarodzonych!

Stojąca na czele proaborcyjnego komitetu „Ratujmy Kobiety” Barbara Nowacka zapowiedziała zbiórkę podpisów pod nową inicjatywą zmierzającą do poszerzenia prawnej możliwości uśmiercania dzieci poczętych. Akcja ma rozpocząć się we wrześniu.

Kolejna propozycja środowisk lewicowych wychodzi naprzeciw oczekiwaniom potężnych lobbies: aborcyjnego, farmaceutycznego oraz in vitro. – W porównaniu z ubiegłorocznym projektem, moja propozycja zakłada rozszerzenie projektu o dostęp do tzw. pigułki dzień po bez recepty oraz zagwarantowanie kobietom prawa do zapłodnienia in vitro – stwierdziła Nowacka. Dodała, iż wszystkie szczegóły nowej oferty grup wrogich powszechnemu prawu do życia nie zostały jeszcze ustalone.

We wrześniu zeszłego roku posłowie odrzucili poprzedni projekt autorstwa komitetu o mylącej nazwie „Ratujmy Kobiety”. Zgodnie z tamtym pomysłem, dopuszczalne byłoby zabicie dziecka do 12. tygodnia ciąży, zaś po tym terminie, na dotychczasowych zasadach, zakładających trzy wyjątki.

– Zaprosiliśmy [do współpracy] osoby, które współpracowały z nami podczas zbiórki podpisów pod poprzednią ustawą, a także kilka innych podmiotów, m.in. organizacje kobiece i feministyczne, a także przedstawicieli Nowoczesnej, Platformy Obywatelskiej oraz Partii Razem. Będziemy rozmawiać o kształcie proponowanej ustawy – zapowiedziała Nowacka.

Do najważniejszych uzgodnień dotyczących inicjatywy ma dojść na poniedziałkowym spotkaniu. Liderka przedsięwzięcia potwierdziła, że mobilizacja jej środowiska spowodowana jest awizowaną niedawno kampanią „Zatrzymaj Aborcję”, która doprowadzić ma do wyeliminowania z polskiego prawodawstwa tzw. eugenicznej przesłanki zabicia dziecka.

Za: pch24.pl, źródło: rp.pl

https://www.youtube.com/watch?v=I9d_mmHjsnY

2 komentarze

Dodaj odpowiedź
  1. Ci co tak bardzo walczą z aborcją najwięcej jej dokonują.
    Proszę spytać te Panie najczęściej po 60-70 itd . ile ich wykonały. Jak mają wyrzuty sumienia to niech się za siebie modlą a od młodych kobiet im wara. Edukacja , edukacja i po trzykroć edukacja kobiet i mężczyzn. Kobiety same nie zachodzą w ciąże . Najwyższy czas aby wzięli odpowiedzialność na siebie . Tak chcą o nie narodzone dzieci walczyć a gdzie oni są , zdrady , rozwody – proszę się zapoznać ze statystyką o ile chodzi o alimenty , o fakty związane z zatrudnianiem młodych matek.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany.

Ładowanie…

0

„1000 lajków albo go upuszczę”, czyli jak przez chwilę „zabłysnąć” na Facebooku

Państwowe spółki przelewały kasę do Instytutu Wałęsy, a ten wypłacał nagrody Wachowskiemu. Właśnie dlatego oni chcą, aby wróciło to, co było