w

Abp Jędraszewski: Nie wolno w imię spokoju ustępować [WIDEO]

Fot. YouTube

Arcybiskup Marek Jędraszewski zaznaczył, że rządzący powinni kierować się jasnymi i twardymi zasadami, nie zważając na niezadowolenie niektórych grup osób. Jego zdaniem w imię spokoju nie wolno ustępować i uniemożliwiać tym samym utrzymania pełnej kontroli przez rodziców nad wychowaniem ich dzieci. Duchowny dodał, iż to Konstytucja gwarantuje realny wpływ rodziców na formowanie zarówno sfery intelektualnej ich dzieci, jak również duchowej.

– Nie wolno kierować się obawą przed niezadowoleniem, czy też nawet protestami ze strony osób, które nie uznają racjonalnej antropologii. Nie wolno w imię spokoju ustępować i w konsekwencji uniemożliwiać rodzicom dostępu do pełnej wiedzy o tym, co niektóre pozarządowe organizacją pragną głosić małym dzieciom w szkołach i przedszkolach deprawując ich czyste i niewinne serca. – powiedział arcybiskup Jędraszewski.

– Świętym prawem rodziców gwarantowanym również przez Konstytucję jest ich realny wpływ na właściwe formowanie zarówno sfery intelektualnej, jak i duchowej ich dzieci. – dodał duchowny.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Ładowanie…

0

Romanowski: Eurokraci pędzą ku przepaści, nie możemy dać się w nią zepchnąć

Zbigniew Ziobro: Polacy już zapłacili 33 mld w związku z systemem ETS [WIDEO]