w , ,

Absurd! Austria wypłaca po 1000 euro NIELEGALNYM imigrantom za opuszczenie ich państwa!

Austriackie władze zapowiedziały w środę, że podwoją kwotę wypłacaną imigrantom, którzy dobrowolnie wyjadą z kraju i wrócą do swoich ojczyzn. Ponadto Wiedeń wszczął kampanię przyspieszającą repatriacje około 50 tys. osób ubiegających się o azyl.

Minister spraw wewnętrznych Wolfgang Sobotka powiedział, że „ochotnicy” zamiast 500 euro otrzymają 1000 euro w zamian za powrót do domu. Program, prowadzony we współpracy z grupami uchodźców, koncentruje się przede wszystkim na „tych, którzy nie mogą mieć prawa do długoterminowego pobytu” – zastrzegł Sobotka podczas konferencji prasowej w Wiedniu.

Licząca 8,7 miliona osób Austria ma do rozpatrzenia ponad 130 tys. wniosków o azyl tylko od 2015 roku. Według oficjalnych danych, spośród tych, którzy przybyli do kraju w roku 2016, około 10 tys. osób opuściło Austrię. 5 tys. z nich uczyniło to dobrowolnie.

– Zaletą dobrowolnych powrotów jest to, że są mniej traumatyczne – stwierdził Bernd Wachter z Caritas Austria. – Pozwalają lepiej zorganizować reintegrację w kraju pochodzenia – dodał.

Nowa oferta jest obecnie dostępna tylko dla pierwszych 1000 osób, które złożyły wniosek o azyl i kierowana jest przede wszystkim do obywateli Iraku, Iranu, Afganistanu i krajów subsaharyjskich. Wyklucza osoby z państw bałkańskich.

Austriacy przerażeni napływem rekordowej liczby imigrantów podnieśli alarm. W odpowiedzi rządowa koalicja w styczniu ogłosiła plany, aby wzmocnić nadzór i środki bezpieczeństwa, zakazać pełnego zakrywania twarzy w miejscach publicznych i zobowiązać imigrantów do podpisania „umowy o integracji”. Rząd ograniczył również wnioski o azyl do 35 tys. w roku 2017.

https://www.youtube.com/watch?v=uDPh-cRf84g

Za: pch24.pl, źródło: thelocal.at

Co myślisz?

Jeden komentarz

Dodaj odpowiedź

Jeden ping

  1. Pingback:

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany.

Ładowanie…

0

Imigrant zgwałcił 13-letnią dziewczynkę, nagrał to telefonem. Kara? 40 godzin prac społecznych!

Robert Winnicki: na Ukrainie antypolski banderyzm ulega postępującej radykalizacji!