Absurd! Austria wypłaca po 1000 euro NIELEGALNYM imigrantom za opuszczenie ich państwa! - PrawicowyInternet.pl
poniedziałek, 13 lipca, 2020

Absurd! Austria wypłaca po 1000 euro NIELEGALNYM imigrantom za opuszczenie ich państwa!

on

- Reklama-
- Reklama -
- Reklama -

Austriackie władze zapowiedziały w środę, że podwoją kwotę wypłacaną imigrantom, którzy dobrowolnie wyjadą z kraju i wrócą do swoich ojczyzn. Ponadto Wiedeń wszczął kampanię przyspieszającą repatriacje około 50 tys. osób ubiegających się o azyl.

Minister spraw wewnętrznych Wolfgang Sobotka powiedział, że „ochotnicy” zamiast 500 euro otrzymają 1000 euro w zamian za powrót do domu. Program, prowadzony we współpracy z grupami uchodźców, koncentruje się przede wszystkim na „tych, którzy nie mogą mieć prawa do długoterminowego pobytu” – zastrzegł Sobotka podczas konferencji prasowej w Wiedniu.

Licząca 8,7 miliona osób Austria ma do rozpatrzenia ponad 130 tys. wniosków o azyl tylko od 2015 roku. Według oficjalnych danych, spośród tych, którzy przybyli do kraju w roku 2016, około 10 tys. osób opuściło Austrię. 5 tys. z nich uczyniło to dobrowolnie.

– Zaletą dobrowolnych powrotów jest to, że są mniej traumatyczne – stwierdził Bernd Wachter z Caritas Austria. – Pozwalają lepiej zorganizować reintegrację w kraju pochodzenia – dodał.

Nowa oferta jest obecnie dostępna tylko dla pierwszych 1000 osób, które złożyły wniosek o azyl i kierowana jest przede wszystkim do obywateli Iraku, Iranu, Afganistanu i krajów subsaharyjskich. Wyklucza osoby z państw bałkańskich.

Austriacy przerażeni napływem rekordowej liczby imigrantów podnieśli alarm. W odpowiedzi rządowa koalicja w styczniu ogłosiła plany, aby wzmocnić nadzór i środki bezpieczeństwa, zakazać pełnego zakrywania twarzy w miejscach publicznych i zobowiązać imigrantów do podpisania „umowy o integracji”. Rząd ograniczył również wnioski o azyl do 35 tys. w roku 2017.

Za: pch24.pl, źródło: thelocal.at

Komentarze:

komentarzy

- Reklama -
Konserwatywny blog informacyjny. Główne zasady: weryfikujemy udostępniane wiadomości, zawsze jesteśmy po stronie polskiej racji stanu, obnażamy zagrożenia, które czyhają na naszą Ojczyznę. Zapraszamy do współpracy!
134,523FaniLubię
18,039ObserwującyObserwuj
115,000SubskrybującySubskrybuj
Jeśli chcesz wesprzeć finansowo działalność mojego bloga oraz kanału na YouTube, możesz to zrobić poniżej

Musisz przeczytać!

Cała Solidarna Polska Zbigniewa Ziobro opowiedziała się przeciwko aborcji!

1
Projekt "Zatrzymaj Aborcję"  usuwa z polskiego porządku prawnego przesłankę eugeniczną przy dopuszczalności aborcji. Możliwość przerywania ciąży, a precyzyjniej nazywając pozbawiania życia istoty ludzkiej przed...
Blog Dariusza Mateckiego

PrawicowyInternet.pl jest moim blogiem, który działa obok kanału na YouTube o tej samej nazwie. Zapraszam Was na mój prywatny fanpage na Facebooku oraz na mojego Twittera.

Komentarze:

komentarzy