ABSURD HISTORII! Izrael odrzucił wniosek o uznanie zagłady Ormian za ludobójstwo! - PrawicowyInternet.pl
wtorek, 14 lipca, 2020

ABSURD HISTORII! Izrael odrzucił wniosek o uznanie zagłady Ormian za ludobójstwo!

on

- Reklama-
- Reklama -
- Reklama -

Kneset nie zgodził się, by uznać rzeź Ormian z czasów I wojny światowej za ludobójstwo. Projekt w tej sprawie przedstawił Yair Lapid, lider ugrupowania Yesh Atid.

Wnioskodawca argumentował, że kraj, który przeszedł Holokaust, powinien uznać ludobójstwo Ormian i wyznaczyć dzień pamięci ofiar. Jednak projekt został odrzucony w środowym głosowaniu.

Wiceminister spraw zagranicznych Tzipi Hotovely przypomniał, że wysłał delegację na obchody 100-lecia w Erewaniu, ale nie przyjmie oficjalnego stanowiska w sprawie masakry „ze względu na złożoność i dyplomatyczne reperkusje”.

Masakry i deportacje z lat 1915-17 Ormianie nazywają ludobójstwem. Według nich zginęło wówczas 1,5 miliona ludzi. Turcja, sprzeciwiająca się określeniu tego jako ludobójstwa, twierdzi, że w chaosie końcowych latach imperium osmańskiego zginęło 300-500 tysięcy Ormian.

Podczas rocznicowych obchodów w 2016 roku niemiecki Bundestag niemal jednogłośnie uchwalił rezolucję, uznającą masakrę Ormian za ludobójstwo. O ludobójstwie mówił również papież Franciszek.

Za: The Jerusalem Post, TVP.info

Niegdyś mordowali Ormian, dziś mordują ormiańską kulturę! W Turcji zniszczono zabytkową ormiańską świątynię, z jej części powstanie meczet

Komentarze:

komentarzy

- Reklama -
Konserwatywny blog informacyjny. Główne zasady: weryfikujemy udostępniane wiadomości, zawsze jesteśmy po stronie polskiej racji stanu, obnażamy zagrożenia, które czyhają na naszą Ojczyznę. Zapraszamy do współpracy!
134,505FaniLubię
18,033ObserwującyObserwuj
115,000SubskrybującySubskrybuj
Jeśli chcesz wesprzeć finansowo działalność mojego bloga oraz kanału na YouTube, możesz to zrobić poniżej

Musisz przeczytać!

Cała Solidarna Polska Zbigniewa Ziobro opowiedziała się przeciwko aborcji!

1
Projekt "Zatrzymaj Aborcję"  usuwa z polskiego porządku prawnego przesłankę eugeniczną przy dopuszczalności aborcji. Możliwość przerywania ciąży, a precyzyjniej nazywając pozbawiania życia istoty ludzkiej przed...
Blog Dariusza Mateckiego

PrawicowyInternet.pl jest moim blogiem, który działa obok kanału na YouTube o tej samej nazwie. Zapraszam Was na mój prywatny fanpage na Facebooku oraz na mojego Twittera.

Komentarze:

komentarzy