w ,

Absurdalne! PO wpadła w panikę i próbuje zablokować przejęcie Polska Press przez Orlen!

Platforma Obywatelska próbuje wpłynąć na decyzję Urzędu Ochrony Konkurencji i Konsumentów w sprawie przejęcia przez PKN Orlen spółki wydawniczej Polska Press. 

– Prawo i Sprawiedliwość upolityczniło telewizję publiczną, radio, prokuraturę, Trybunał Konstytucyjny. Teraz chce upolitycznić gazety i portale internetowe – mówi poseł PO, Arkadiusz Marchewka.

To jednak Platforma Obywatelska od lat może liczyć na wsparcie mediów komercyjnych, kontrolowanych przez kapitał zagraniczny.

Co robią niemieckie media w Polsce? Onet pisze o „smutnych” świętach żołnierzy Wehrmachtu:

PLUGASTWO! ODRAŻAJĄCE DRAŃSTWO! Onet pisze o „smutnych” świętach żołnierzy Wehrmachtu

– Działania polityków PO można odebrać jako panikę po tym, gdy Niemcy zdecydowali się na sprzedaż wydawnictwa na rzecz Orlenu. Panika, która zapanowała w PO, ma się wyrażać takim hasłem: „Nie zostawiajcie nas. Nie wychodźcie z Polskiego rynku” – podkreśla wiceminister aktywów państwowych, Maciej Małecki.

– Mamy za mało polskiego kapitału w mediach. Czym więcej, tym lepiej dla pluralizmu. Dzięki temu będziemy mieli dobre informacje jako Polacy – wskazuje poseł PiS, Piotr Uściński.

Decyzje ws. przejęcia UOKiK wyda na początku przyszłego roku. //za TV TRWAM

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.

Ładowanie…

0

Prezydent Andrzej Duda: “nieważne, co kto sobie mówi i myśli […] Aborcja oznacza zabicie dziecka”

23.12.1944 – Niemcy mordowali całe rodziny z dziećmi we wsi Ochotnica Dolna. Żywe dzieci rzucano w ogień. Ani jeden Niemiec nie poniósł odpowiedzialności po wojnie