Adam Mazguła wyląduje na policyjnym dywaniku. Koniec bezprawnego używania polskiego munduru przez komunistycznego żołdaka. - PrawicowyInternet.pl
poniedziałek, 13 lipca, 2020

Adam Mazguła wyląduje na policyjnym dywaniku. Koniec bezprawnego używania polskiego munduru przez komunistycznego żołdaka.

on

- Reklama-
- Reklama -
- Reklama -

Płk Adam Mazguła, który kilka tygodni temu w publicznej wypowiedzi bagatelizował zbrodnię stanu wojennego, został wezwany przez policję. Sprawa dotyczy noszenia przez komunistycznego żołnierza munduru i odznaczeń bez zgody organów państwowych.

Wezwanie dotyczy wykroczenia z art. 61 par. 1 kodeksu wykroczeń: „Kto przywłaszcza sobie stanowisko, tytuł lub stopień albo publicznie nosi odznaczenie, odznakę, strój lub mundur, do których nie ma prawa, podlega karze grzywny do tysiąca złotych lub karze nagany”.

ZOBACZ: Mazguła nie może występować w mundurze. A jego pochwałą stanu wojennego zajmie się prokuratura!

Mazguła przypuszcza, że wezwanie może dotyczyć sytuacji, gdy podczas tzw. antyrządowego protestu studentów pokazał się na ulicach Wrocławia w wojskowym berecie.

O tym, że Mazguła nie może używać polskiego munduru informował szef MON, Antoni Macierewicz. Była to reakcja na skandaliczne wypowiedzi komunistycznego żołnierza, który bagatelizował zbrodnię stanu wojennego. Dowodził, że „były tam jakieś bijatyki, były jakieś ścieżki zdrowia, ale generalnie rzecz biorąc, najczęściej jednak dochowano jakiejś kultury w całym zdarzeniu”.

Mazguła przeprosił później za swoją wypowiedź. Jednak minister Macierewicz zareagował zdecydowanie. – Wychwalanie zbrodni przeciwko narodowi, bo tym był stan wojenny, jest przestępstwem i ludzie, którzy to robią, poniosą tego konsekwencje. Zwłaszcza jeżeli próbują to robić w mundurze żołnierza polskiego – mówił szef MON.

 Za: pch24.pl, źródło: TVP Info

Komentarze:

komentarzy

- Reklama -
Konserwatywny blog informacyjny. Główne zasady: weryfikujemy udostępniane wiadomości, zawsze jesteśmy po stronie polskiej racji stanu, obnażamy zagrożenia, które czyhają na naszą Ojczyznę. Zapraszamy do współpracy!
134,585FaniLubię
18,051ObserwującyObserwuj
115,000SubskrybującySubskrybuj
Jeśli chcesz wesprzeć finansowo działalność mojego bloga oraz kanału na YouTube, możesz to zrobić poniżej

Musisz przeczytać!

Cała Solidarna Polska Zbigniewa Ziobro opowiedziała się przeciwko aborcji!

1
Projekt "Zatrzymaj Aborcję"  usuwa z polskiego porządku prawnego przesłankę eugeniczną przy dopuszczalności aborcji. Możliwość przerywania ciąży, a precyzyjniej nazywając pozbawiania życia istoty ludzkiej przed...
Blog Dariusza Mateckiego

PrawicowyInternet.pl jest moim blogiem, który działa obok kanału na YouTube o tej samej nazwie. Zapraszam Was na mój prywatny fanpage na Facebooku oraz na mojego Twittera.

Komentarze:

komentarzy