Mazguła nie może występować w mundurze. A jego pochwałą stanu wojennego zajmie się prokuratura! - PrawicowyInternet.pl
piątek, 5 czerwca, 2020

Mazguła nie może występować w mundurze. A jego pochwałą stanu wojennego zajmie się prokuratura!

on

- Reklama-
- Reklama -
- Reklama -

Nowa gwiazda KOD ma kłopoty. Płk Adam Mazguła, który zasłynął z publicznej pochwały dla stanu wojennego musi liczyć się z konsekwencjami. Jego wypowiedziami zajmie się prokuratura. Okazało się też, że były wojskowy nie może występować w mundurze. Od jego wypowiedzi odcięło się także ZHP.

Pan A. Mazguła nie może publicznie występować w mundurze WP. MON wystąpi z zawiadomieniem do prokuratury ws. pochwalania przestępstwa – stanu wojennego” – napisał na Twitterze Bartłomiej Misiewicz, szef gabinetu politycznego ministra obrony.

Wcześniej od wypowiedzi Mazguły odcięło się ZHP, w którym były wojskowy jest instruktorem. „Stan wojenny był przepełniony ludzkim cierpieniem, ale także aktami społecznego heroizmu, prawości i godności. Wiele osób straciło w nim życie. Wyrażamy solidarność z poszkodowanymi w wyniku stanu wojennego i ich rodzinami” – podkreśliła hm. Monika Kubacka, rzecznik prasowy ZHP.

Zupełnie inaczej ten okres opisywał płk Mazguła podczas protestu m.in. byłych funkcjonariuszy SB przed Sejmem. „Oczywiście były tam [w czasie stanu wojennego] jakieś bijatyki, jakieś ścieżki zdrowia, ale generalnie jednak dochowano jakiejś kultury w tym całym zdarzeniu – mówił. Były wojskowy działa w opolskim Komitecie Obrony Demokracji. Co ciekawe, w październiku 2015 roku, decyzją ministra Tomasza Siemoniaka, został awansowany na stopień pułkownika.

To co mentor KOM miał do powiedzenia o stanie wojennym, przeraża. „Ja przeżyłem już stan wojenny, byłem już dorosłym oficerem i nie pamiętam, żeby po ulicach działy się jakieś dziwne rzeczy, jakiś szczególne prześladowania i tak dalej. Pamiętam jednak, że zarówno generał Jaruzelski, jak i cała jego ekipa, w sposób dobrowolny, w sposób pokojowy, mało tego, na skutek oddolnych jakichś takich mocy, które były na nich wywierane, oddał władzę w sposób pokojowy. Proszę mi pokazać w innych krajach, gdzie w ten sposób pokojowy została przejęta władza. To znowu jest dowód na to, że naród był wspólnie, razem ze sobą, że byliśmy razem” – mówił Mazguła.

Jego zdaniem oprawcami są dzisiaj ci, którzy dzielą dalej Polaków. „To są oprawcy! Oprawcy, którzy w sposób niekontrolowany szykują wojnę jednych z drugimi, jednego sortu na drugi sort. Tych, którzy wcześniej byli urodzeni, z tymi, którzy są teraz. To są przedziwni ludzie, którzy w rok czasu zniszczyli wszystko” – zaznaczył.

Płk Mazguła podpisał się też pod odezwą opublikowaną przez lidera KOD, Mateusza Kijowskiego, w którym wzywa się do wypowiedzenia posłuszeństwa legalnie wybranej władzy w Polsce.

We wtorek wieczorem władze ZHP poinformowały, że Mazguła złożył rezygnację z funkcji komendanta Chorągwi Opolskiej ZHP.

Za: pch24.pl, źródło: tvp.info, zhp.pl

W kopalni Wujek były „zamieszki”, stan wojenny to „wydarzenie kulturalne”, a rządy PiS to dyktatura i terror. Oto istota KOD-owego myślenia w jednym zdaniu!

Komentarze:

komentarzy

- Reklama -
Konserwatywny blog informacyjny. Główne zasady: weryfikujemy udostępniane wiadomości, zawsze jesteśmy po stronie polskiej racji stanu, obnażamy zagrożenia, które czyhają na naszą Ojczyznę. Zapraszamy do współpracy!
135,128FaniLubię
17,911ObserwującyObserwuj
115,000SubskrybującySubskrybuj
Jeśli chcesz wesprzeć finansowo działalność mojego bloga oraz kanału na YouTube, możesz to zrobić poniżej

Musisz przeczytać!

[WYWIAD] Ksiądz, który ratuje życia!

2
Wywiad nagrany 13 kwietnia 2019 roku, przed szczecińskim Marszem dla Życia. 💬 Wywiad z ks. Tomaszem Kancelarczykiem, prowadzącym Fundację Małych Stópek pomagającą kobietom w trudnej...
Blog Dariusza Mateckiego

PrawicowyInternet.pl jest moim blogiem, który działa obok kanału na YouTube o tej samej nazwie. Zapraszam Was na mój prywatny fanpage na Facebooku oraz na mojego Twittera.

Komentarze:

komentarzy