w ,

Mazguła nie może występować w mundurze. A jego pochwałą stanu wojennego zajmie się prokuratura!

Za: twitter.com

Nowa gwiazda KOD ma kłopoty. Płk Adam Mazguła, który zasłynął z publicznej pochwały dla stanu wojennego musi liczyć się z konsekwencjami. Jego wypowiedziami zajmie się prokuratura. Okazało się też, że były wojskowy nie może występować w mundurze. Od jego wypowiedzi odcięło się także ZHP.

Pan A. Mazguła nie może publicznie występować w mundurze WP. MON wystąpi z zawiadomieniem do prokuratury ws. pochwalania przestępstwa – stanu wojennego” – napisał na Twitterze Bartłomiej Misiewicz, szef gabinetu politycznego ministra obrony.

Wcześniej od wypowiedzi Mazguły odcięło się ZHP, w którym były wojskowy jest instruktorem. „Stan wojenny był przepełniony ludzkim cierpieniem, ale także aktami społecznego heroizmu, prawości i godności. Wiele osób straciło w nim życie. Wyrażamy solidarność z poszkodowanymi w wyniku stanu wojennego i ich rodzinami” – podkreśliła hm. Monika Kubacka, rzecznik prasowy ZHP.

Zupełnie inaczej ten okres opisywał płk Mazguła podczas protestu m.in. byłych funkcjonariuszy SB przed Sejmem. „Oczywiście były tam [w czasie stanu wojennego] jakieś bijatyki, jakieś ścieżki zdrowia, ale generalnie jednak dochowano jakiejś kultury w tym całym zdarzeniu – mówił. Były wojskowy działa w opolskim Komitecie Obrony Demokracji. Co ciekawe, w październiku 2015 roku, decyzją ministra Tomasza Siemoniaka, został awansowany na stopień pułkownika.

To co mentor KOM miał do powiedzenia o stanie wojennym, przeraża. „Ja przeżyłem już stan wojenny, byłem już dorosłym oficerem i nie pamiętam, żeby po ulicach działy się jakieś dziwne rzeczy, jakiś szczególne prześladowania i tak dalej. Pamiętam jednak, że zarówno generał Jaruzelski, jak i cała jego ekipa, w sposób dobrowolny, w sposób pokojowy, mało tego, na skutek oddolnych jakichś takich mocy, które były na nich wywierane, oddał władzę w sposób pokojowy. Proszę mi pokazać w innych krajach, gdzie w ten sposób pokojowy została przejęta władza. To znowu jest dowód na to, że naród był wspólnie, razem ze sobą, że byliśmy razem” – mówił Mazguła.

Jego zdaniem oprawcami są dzisiaj ci, którzy dzielą dalej Polaków. „To są oprawcy! Oprawcy, którzy w sposób niekontrolowany szykują wojnę jednych z drugimi, jednego sortu na drugi sort. Tych, którzy wcześniej byli urodzeni, z tymi, którzy są teraz. To są przedziwni ludzie, którzy w rok czasu zniszczyli wszystko” – zaznaczył.

Płk Mazguła podpisał się też pod odezwą opublikowaną przez lidera KOD, Mateusza Kijowskiego, w którym wzywa się do wypowiedzenia posłuszeństwa legalnie wybranej władzy w Polsce.

We wtorek wieczorem władze ZHP poinformowały, że Mazguła złożył rezygnację z funkcji komendanta Chorągwi Opolskiej ZHP.

Za: pch24.pl, źródło: tvp.info, zhp.pl

W kopalni Wujek były „zamieszki”, stan wojenny to „wydarzenie kulturalne”, a rządy PiS to dyktatura i terror. Oto istota KOD-owego myślenia w jednym zdaniu!

Jeden komentarz

Dodaj odpowiedź

Jeden ping

  1. Pingback:

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.

Ładowanie…

0

KE nie ustępuje. Dalej chce całkowitego zakazu broni półautomatycznej!

Marszałek Senatu do białoruskiej opozycji: jestem zwolennikiem dialogu i otwarcia Białorusi na Europę!