Afera w/s Białowieży może odwrócić uwagę od Niemiec. Tam znika znacznie więcej drzew, a wycinki będą jeszcze intensywniejsze! - PrawicowyInternet.pl
środa, 3 czerwca, 2020

Afera w/s Białowieży może odwrócić uwagę od Niemiec. Tam znika znacznie więcej drzew, a wycinki będą jeszcze intensywniejsze!

on

- Reklama-
- Reklama -
- Reklama -

W 2015 roku z polskich lasów pozyskano łącznie 38,5 mln m3 drewna. W tym samym czasie z lasów usytuowanych na terytorium Niemiec pozyskano 56,5 mln m3 drewna. Co jednak istotne – zgodnie z obowiązującą u naszego zachodniego sąsiada “Strategią Leśną 2020” roczne pozyskania drewna z niemieckich lasów będzie rosło, a górną granicę ustalono na poziomie 100 mln m3. Kojarząc powyższe z niedawną sprawą wycinki prastarej puszczy Hambach (bo przeszkadzała w rozbudowie kopalni), nie powinno nas dziwić, że atak KE na Polskę w/s Białowieży jest na rękę… Niemcom.

Kilka dni temu pewien użytkownik Twitter (@MichalGac) napisał: “Pytam szwagra, leśnika, ultra antypisowca o Białowieżę. Odpowiada, że wycinka musi być, bo kornik dewastuje ten las i to już powinno być dziesięć lat temu zrobione. Pytam, czemu UE tak wrzeszczy? Odpowiada, że jesteśmy drzewną potęgą, a Niemcy chcą wejść w ten biznes. Kurtyna”. Wpis ten wywołał potężną burzę na twitterze. Konto @MichalGac zostało zablokowane (usunięte?), a sam Michał Gac za pośrednictwem Facebooka opublikował następujące oświadczenie: “Chciałbym przeprosić ekologów i obrońców Puszczy Białowieskiej za to, że posądziłem ich na portalu społecznościowym TT, o to, że za protestowanie są wynagradzani finansowo”.

O ile posądzenie ekologów, że za protestowanie w/s Puszczy Białowieskiej są wynagradzani finansowo mogło być przegięciem (zakładając, że autor tych słów nie miał na to żadnych dowodów), o tyle wątek, jakoby “UE wrzeszczała, bo jesteśmy drzewną potęgą, a Niemcy chcą wejść w ten biznes” wydał mi się bardzo ciekawy.

Po pierwsze zweryfikowałem dane na temat pozysku drewna z lasów położonych na terytorium Polski i Niemiec. Okazuje się, że w 2015 roku z polskich lasów pozyskano łącznie 38,5 mln m3 drewna. W tym samym czasie z lasów usytuowanych na terytorium Niemiec pozyskano 56,5 mln m3 drewna. Co za tym idzie – Niemcy już są “drzewną potęgą” pozyskując w ciągu roku o ponad 46 proc. więcej drewna niż Polska.

Istotne są jednak pewne detale. Zgodnie z funkcjonującą u naszego zachodniego sąsiada “Strategią Leśną 2020” roczne pozyskania drewna z niemieckich lasów będzie rosło z roku na rok, a górną granicę ustalono na poziomie 100 mln m3. Co więcej – ostatnio głośno było o wycince prastarego Lasu Hambach. Przypomnijmy: nasi zachodni sąsiedzi w najlepsze wycinają u siebie stary (liczący 12 tys. lat) las pierwotny, bo przeszkadza koncernowi energetycznemu RWE w rozbudowie odkrywkowej kopalni węgla brunatnego. Sąd administracyjny w Kolonii kilka tygodni temu potwierdził (odrzucając skargę ekologów), że wycinka gigantycznych połaci lasu Hambach może być kontynuowana, bowiem dostęp do wartych miliardy euro pokładów węgla jest w tym przypadku ważniejszy.

Kiedy cała Europa skupiona jest na Polsce z uwagi na rozpętaną aferę w związku z wycinką w Puszczy Białowieskiej, nasi zachodni sąsiedzi dokonują sobie w najlepsze rzezi prastarego lasu, bo przeszkadza im w rozbudowie kopalni odkrywkowej węgla brunatnego oraz zwiększają pułap corocznej wycinki drzew z terenu swojego kraju w celu maksymalizacji zysków przemysłu drzewnego. W tych okolicznościach jeszcze głośniejszy atak Komisji Europejskiej na Warszawę w związku ze sprawą Białowieży jest z pewnością na rękę Berlinowi. Wszak to w cieniu “złych Polaków” będzie można swobodnie robić jeszcze gorsze rzeczy…

Za: niewygodne.info.pl

Komentarze:

komentarzy

- Reklama -
Konserwatywny blog informacyjny. Główne zasady: weryfikujemy udostępniane wiadomości, zawsze jesteśmy po stronie polskiej racji stanu, obnażamy zagrożenia, które czyhają na naszą Ojczyznę. Zapraszamy do współpracy!
135,155FaniLubię
17,872ObserwującyObserwuj
115,000SubskrybującySubskrybuj
Jeśli chcesz wesprzeć finansowo działalność mojego bloga oraz kanału na YouTube, możesz to zrobić poniżej

Musisz przeczytać!

To Prezydent Litwy modlący się za ofiary Smoleńska i Katynia. Nasze...

0
"Dzisiaj modlę się za ofiary Smoleńska i Katynia. Nasze myśli są z Prezydentem RP i jego Narodem! Nie pozwolimy na zakłamywanie historii . #NeverForget"...
Blog Dariusza Mateckiego

PrawicowyInternet.pl jest moim blogiem, który działa obok kanału na YouTube o tej samej nazwie. Zapraszam Was na mój prywatny fanpage na Facebooku oraz na mojego Twittera.

Komentarze:

komentarzy