Akademicki Berlin ku chwale Allaha. Uniwersytet Humboldta otwiera Instytut Teologii Islamskiej! - PrawicowyInternet.pl
wtorek, 2 czerwca, 2020

Akademicki Berlin ku chwale Allaha. Uniwersytet Humboldta otwiera Instytut Teologii Islamskiej!

on

- Reklama-
- Reklama -
- Reklama -

Lewicowe władze Berlina prą do islamizacji. Na Uniwersytecie Humboldta powstanie Instytut Teologii Islamskiej. W przyszłości może zostać połączony z fakultetem teologii katolickiej, protestanckiej i żydowskiej.

Na berlińskim Uniwersytecie Humboldta (UH) powstanie Instytut Teologii Islamskiej. Projekt chwali Centralna Rada Muzułmanów w Niemczech, podkreślając znakomitą współpracę między „uniwersytetem, senatem [Berlina] oraz organizacjami muzułmańskimi”. Radzie podoba się też pomysł połączenia Instytutu z innymi pod wspólną nazwą „Fakultetu Teologii”.

ZOBACZ: W Wiedniu zakazano dystrybucji darmowego Koranu!

W poniedziałek wstępne założenia tego projektu przedstawili burmistrz Berlina, lewicowiec Michael Müller, oraz przewodnicząca UH Sabine Kunst. Jak wskazuje Müller, kierujący grupą roboczą ds. powstania instytutu, centralną kwestią jest jego przynależność instytucjonalna. Obecnie rozważa się podpięcie teologii muzułmańskiej pod fakultet filozoficzny i fakultet teologii ewangelickiej. Najprawdopodobniej swoją pracę Instytut Teologii Islamskiej rozpocznie w roku akademickim 2018/2019 zatrudniając pięciu profesorów.

ISLAM TO RELIGIA POKOJU | Czytamy Koran!

Z kolei Rolf Schieder, dziekan naukowy Fakultetu Teologii Ewangelickiej z UH, optuje za utworzeniem wspólnego „Fakultetu Teologii”, który zrzeszałby protestantów, katolików, muzułmanów i żydów. Tę propozycję popierają sami mahometanie, licząc na owocną współpracę między badaczami teologii wszystkich tych wyznań. Na „tak” jest również burmistrz Müller, którego zdaniem podobna inicjatywa byłaby bardzo wymownym „znakiem” tolerancji.

W wyniku ubiegłorocznych wyborów władzę w Berlinie przejęła lewicowa koalicja. Ster rządów spoczywa w ręku socjaldemokracji (SPD) wspieranej przez postkomunistyczną Lewicę oraz Zielonych. Berliński Senat, odpowiednik rządu regionalnego, realizuje wysoce ideologiczną politykę, między innymi radykalnie zwiększając nakłady na projekty promujące postulaty subkultury LGBT. Kilku członków rządu nie kryje swojego homoseksualizmu.

Za: pch24.pl, źródło: Kathpress.co.at

Estońska polityk chce wprowadzić zakaz posiadania Koranu w miejscach publicznych

Komentarze:

komentarzy

- Reklama -
Konserwatywny blog informacyjny. Główne zasady: weryfikujemy udostępniane wiadomości, zawsze jesteśmy po stronie polskiej racji stanu, obnażamy zagrożenia, które czyhają na naszą Ojczyznę. Zapraszamy do współpracy!
135,164FaniLubię
17,897ObserwującyObserwuj
115,000SubskrybującySubskrybuj
Jeśli chcesz wesprzeć finansowo działalność mojego bloga oraz kanału na YouTube, możesz to zrobić poniżej

Musisz przeczytać!

To Prezydent Litwy modlący się za ofiary Smoleńska i Katynia. Nasze...

0
"Dzisiaj modlę się za ofiary Smoleńska i Katynia. Nasze myśli są z Prezydentem RP i jego Narodem! Nie pozwolimy na zakłamywanie historii . #NeverForget"...
Blog Dariusza Mateckiego

PrawicowyInternet.pl jest moim blogiem, który działa obok kanału na YouTube o tej samej nazwie. Zapraszam Was na mój prywatny fanpage na Facebooku oraz na mojego Twittera.

Komentarze:

komentarzy